Reklama

Łomazy: Wizyta Dostojnego Gościa (galeria)

Z okazji wizyty kanonicznej w Parafii p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach dn. 06.02.2017r. w murach naszej szkoły mieliśmy zaszczyt gościć Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Kazimierza Gurdę oraz Ks. Dziekana Andrzeja Biernata, Ks. Kapelana Leszka Borysiuka, Ks. Proboszcza Adama Kameckiego, Ks. Wikarego Andrzeja Ognika oraz Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego, Przewodniczącego Rady Rodziców Wiesława Bańkowskiego.

Pani Dyrektor Anna Filipiuk, witając gości w imieniu uczniów, grona pedagogicznego, pracowników szkoły i rodziców zaznaczyła, że obecność Ks. Biskupa jest dla nas wielkim wydarzeniem i ogromnym przeżyciem, które zapisze się w naszych sercach. Doceniła starania nauczycieli, sprzyjające wychowaniu młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich i zmierzające do osiągania najwyższych wyników nauczania.

Działania te dają możliwość wszechstronnego rozwoju osobowego w wymiarze moralnym i duchowym oraz dokonywanie własnych wyborów hierarchii wartości. Dostojni goście obejrzeli krótki program artystyczny upamiętniający Unitów Podlaskich, a przedstawiciel uczniów poprosił dostojnego gościa o błogosławieństwo.

Zwracając się do zebranych ze Słowem Bożym Ks. Biskup podziękował za przypomnienie sylwetek Unitów Podlaskich ponieważ nie można budować przyszłości bez przeszłości. Podkreślił, jak ważne w dzisiejszych czasach jest wychowanie i uczenie młodego pokolenia wiary, tradycji, miłości do Ojczyzny i drugiego człowieka. „Następnie Ks. Biskup spotkał się z nauczycielami Zespołu Szkół. Panowała miła i budująca atmosfera.” Spotkanie zakończyło się udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa dla całej społeczności szkolnej.

materiał: Gmina Łomazy
tekst: W. Telaczyński Gmina Łomazy

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama