Reklama

Ferie zimowe 2017 z MOK Terespol – podsumowanie (galeria)

Tegoroczne ferie zimowe obfitowały w szereg atrakcji dla dzieci.W pierwszym tygodniu (poniedziałek) każdy chętny mógł obejrzeć przedstawienie teatralne pt: „Złote jajko” w wykonaniu kukiełkowego Teatru IGRASZKA. Opowieść z morałem i wspaniała gra aktorska były powodem do uśmiechów na twarzach małych i dużych widzów. W kolejnych dniach wszyscy chcący spróbować swoich sił mieli okazję wziąć udział w warsztatach teatralnych i zajęciach aktorskich, podczas których wykonali własne lalki i wystawili własną etiudę.

Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty garncarskie (czwartek), które prowadził Krystian Nowak z Podedwórza k/Parczewa. Uczestnicy zapoznali się z pracą na kole garncarskim, usłyszeli różne ciekawostki z tym związane. Wszystkie dzieci własnoręcznie wykonały naczynia z podpisami, które po wypaleniu w piecu ceramicznym są do odebrania. Na zakończenie pierwszego tygodnia (piątek) odbyła się wycieczka do Białej Podlaskiej.

Dzień rozpoczął się od odwiedzin w sali zabaw „fit AND fun”. Dzieci bawiły się m.in.: na zjeżdżalniach tubowych, pływały w basenie z kuleczkami, miały też do dyspozycji trampolinę, wieżę do wspinania czy dmuchany zamek. Drugim etapem wycieczki był seans w kinie CINEMA. „Sing” muzyczny film animowany dla dzieci i dorosłych z motywem konkursu wokalnego wywołał w naszych widzach wiele pozytywnych emocji. Zakończeniem dnia był posiłek w Mc Donaldzie.

Drugi tydzień ferii zimowych rozpoczęła wycieczka do Chełma (wtorek). Wizyta w Chełmskich Podziemiach Kredowych i poznanie ,,Ducha Bielucha” dostarczyła dzieciom nie lada atrakcji. Po przygodzie w kopalni kredy na uczestników czekał Chełmski Park Wodny. Szaleństwom na basenach i zjeżdżalniach nie było końca. Następnie dzieci miały okazje sprawdzić się na kręgielni, gdzie chętnie podejmowały rywalizację a finalnie odwiedziły restaurację Mc Donald.

Ciekawie było również podczas akcji ,,Malujemy razem” (poniedziałek) gdzie dzieci z kółka plastycznego i podopieczni terespolskiego Klubu Mam wspólnie kolorowali obrazki na specjalnie przygotowanych dużych kartonach. Dużą atrakcją ferii był występ Iluzjonisty „Yasha Show” (środa). Niewiarygodne sztuczki poruszyły wszystkich widzów. Zabawne show pełne interaktywnej rozrywki cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

Oprócz wymienionych atrakcji przez cały okres ferii w MOKu odbywały się także stałe zajęcia: warsztaty w pracowni tkackiej i plastycznej, zajęcia z tańca nowoczesnego, konsultacje muzyczne, zajęcia sportowe a także turnieje piłki nożnej dla dzieci, turnieje siatkowe dla dorosłych oraz turniej szachowy o Tytuł Mistrza Klubu Szachowego MOK
„Debiut” Terespol.

Na zakończenie ferii odbyło się ognisko dla dzieci i rodziców. Pyszne kiełbaski, dobra muzyka a także gry i zabawy na świeżym powietrzu były gwarancją udanej zabawy dla każdego.

materiał: MOK Terespol
tekst zdjecia : MOK Terespol / Agnieszka Kałabun

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama