Reklama

II Wieczór z Kolędą w Koszołach (galeria)

W niedzielę 15 stycznia w świetlicy wiejskiej w Koszołach odbył się piękny koncert kolęd w wykonaniu zespołów z gminy Łomazy i powiatu bialskiego. Spotkanie zorganizował zespół “Luteńka” z Koszoł oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach. Dziś lista wykonawców i FOTOGALERIA a już niebawem nasz reportaż filmowy.


Podczas wieczoru swoje talenty zaprezentowało 8 kapel:

1. “Studzianczanie” ze Studzianki
2. “Macierz” z Ortela Królewskiego
3. “Biesiadnicy” z Żeszczanki
4. “Tęcza” z Dąbrowicy Dużej
5. “Śpiewam bo lubię” z Łomaz
6. “Dworzanki” z Kolonii Piszczac
7. “Pohulanka” z Kopytnika
8. Dzieci i Rodzice ze Szkoły Podstawowej w Huszczy pod opieką p. Danuty Nazarewicz

Publiczność przy suto zastawionych stołach bawiła się przez cały wieczór wyśmienicie. Po koncercie Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski wręczył  wszystkim wykonawcom w podziękowaniu pamiątkowe dyplomy.

 


materiał: Gmina Łomazy
zdjęcia: Małgorzata Mieńko

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Brak prądu w dniach 16 – 20 grudnia

W nadchodzącym tygodniu wyłączenia energii planowane są w Białej Podlaskiej: ul. Zagrodowa i Sielczyk. Międzyrzecu Podlaskim: ul. Zahajkowska, Okólna, Kolejowa oraz w Łosicach: ul. Siedlecka i Terespolu, ul. Kraszewskiego. Braki prądu spodziewane są również w Wisznicach, Konstantynowie, Hannie i Sławatyczach. Z brakiem dostaw energii borykać się też będą mieszkańcy: Bezwoli, Rogoźnicy, Grabanowa, Klonownicy, Huszczy, Zabłocia, Jabłecznej, Kopytnika, Wólki Plebańskiej, Woli Dubowskiej i kilkudziesięciu innych miejscowości.

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Odbudowując utraconą więź z naturą

Tym razem, to najmłodsi zdominowali debatę na Widoku! O naturalnym, dziecięcym pragnieniu odkrywania przyrody i otaczającego nas świata rozmawiali zaproszeni goście – Cecylia Malik, Tomasz Samojlik i Adam Wajrak. Wspólnie z dziećmi dyskutowaliśmy o utraconej więzi z naturą, którą musimy wspólnie odbudować. Jednym z proponowanych sposobów były książki i komiksy naszych prelegentów, które są dedykowane najmłodszym odbiorcom. Publikacje te uczą i pokazują w ciekawy sposób, jak poprzez zabawę dzieci mogą poczuć głęboką relację z przyrodą.

Czytaj więcej »

Reklama