Reklama

Drelów: Starosta bialski na sesji Rady Gminy

W XVII sesji Rady Gminy Drelów, zamykającej 2016 r. był obecny także starosta bialski Mariusz Filipiuk. Odbyła się ona 29 grudnia br. Obok podjęcia stosownych uchwał, w tym budżetu na 2017 r. wójt Piotr Kazimierski podsumował roku 2016 r. Był też czas na wypowiedź starosty bialskiego.

Starosta w swoim wystąpieniu podziękował radnym i wójtowi za bardzo dobrą współpracę w mijającym roku, za liczne przedsięwzięcia, w tym wyremontowanie przy współpracy obu samorządów dróg służącym ich użytkownikom, w tym mieszkańcom gminy Drelów.

Starosta bialski pogratulował wójtowi uzyskanego przez gminę wsparcia unijnego na magistralę wodociągową w miejscowościach: Kwasówka, Łózki, Żerocin, Pereszczówka, Dołha, Strzyżówka i Witoroż (70 km) oraz na przyłącza wodociągowe (215 sztuk), a także na zamontowanie 452 instalacji solarnych, 18 pomp ciepła i 24 pieców na biomasę. Jest to rekordowa, jeśli chodzi o wartość, inwestycja gminy. Będzie ona realizowana już od przyszłego roku. Jest to powód do dumy i satysfakcji.

Starosta na nowy rok życzył obecnym wszelkiej pomyślności, wytrwałości do podejmowania samorządowych wyzwań i realizacji zamierzeń, w tym powyższej inwestycji.
Radni wyrazili swoje uznanie dla dokonań starosty i również podziękowali mu za wspólne działania i inwestycje, życząc z Nowym 2017 Rokiem wiele dobra.


materiał: Gmina Drelów
tekst / zdjęcie: Anna Jóźwik, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama