Reklama

Rekordowe dofinansowanie dla Gminy Drelów

Urząd Gminy w Drelowie informuje, iż wnioski Gminy Drelów złożone w ramach działania 4.1. Wsparcie wykorzystania OZE Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 i działania 6.4. Gospodarka wodno-ściekowa Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 zostały wybrane do dofinansowania.

Wartym podkreślenia jest fakt, iż jest to największa dotacja w historii gminy. Łączna wartość projektów to 21.063.092,61 zł, natomiast kwota dofinansowania, którą ma prawo uzyskać Gmina to 15.193.803,91 zł.

W zakresie planowanych inwestycji wykonana zostanie magistrala wodociągowa w miejscowościach Kwasówka, Łózki, Żerocin, Pereszczówka, Dołha, Strzyżówka i Witoroż o długości 70 km oraz przyłącza wodociągowe w ilości 215 sztuk, a także zamontowanych zostanie 452 instalacji solarnych, 18 pomp ciepła i 24 pieców na biomasę.

Rekordowe inwestycje planujemy rozpocząć wczesną wiosną przyszłego roku. Roboty wodociągowe, które będą wykonywane równolegle we wszystkich objętych wodociągowaniem miejscowościach zostaną zakończone w połowie roku 2018, natomiast instalacje solarne, pompy ciepła i piece na paliwo ekologiczne zostaną zainstalowane najpóźniej do sierpnia roku 2017.


materiał: Gmina Drelów
tekst / grafika: UG w Drelowie

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama