Reklama

Rekordowe dofinansowanie dla Gminy Drelów

Urząd Gminy w Drelowie informuje, iż wnioski Gminy Drelów złożone w ramach działania 4.1. Wsparcie wykorzystania OZE Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 i działania 6.4. Gospodarka wodno-ściekowa Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 zostały wybrane do dofinansowania.

Wartym podkreślenia jest fakt, iż jest to największa dotacja w historii gminy. Łączna wartość projektów to 21.063.092,61 zł, natomiast kwota dofinansowania, którą ma prawo uzyskać Gmina to 15.193.803,91 zł.

W zakresie planowanych inwestycji wykonana zostanie magistrala wodociągowa w miejscowościach Kwasówka, Łózki, Żerocin, Pereszczówka, Dołha, Strzyżówka i Witoroż o długości 70 km oraz przyłącza wodociągowe w ilości 215 sztuk, a także zamontowanych zostanie 452 instalacji solarnych, 18 pomp ciepła i 24 pieców na biomasę.

Rekordowe inwestycje planujemy rozpocząć wczesną wiosną przyszłego roku. Roboty wodociągowe, które będą wykonywane równolegle we wszystkich objętych wodociągowaniem miejscowościach zostaną zakończone w połowie roku 2018, natomiast instalacje solarne, pompy ciepła i piece na paliwo ekologiczne zostaną zainstalowane najpóźniej do sierpnia roku 2017.


materiał: Gmina Drelów
tekst / grafika: UG w Drelowie

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kryminałki: Usłyszeli zarzuty kuplerstwa – wynajmowali mieszkania na godziny

Bialscy policjanci zatrzymali 39-letnią mieszkankę miasta oraz jej 31-letniego znajomego podejrzanych o kuplerstwo. Do tego procederu miało dochodzić już od połowy ubiegłego roku na terenie powiatu bialskiego i łukowskiego. Wobec obydwojga prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej »

Kryminałki: Zabezpieczyli 1000 litrów alkoholu i aparaturę do jego produkcji

Policjanci terespolskiego komisariatu podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej zlikwidowali nielegalnie działającą wytwórnie alkoholu. W prywatnym domu ujawnili nie mniej niż 1000 litrów gotowego produktu oraz 1300 litrów zacieru, a także aparatury gotowe do destylacji. Funkcjonariusze „przyłapali” 65-letniego właściciela posesji w trakcie wytwarzania trunku.

Czytaj więcej »

Reklama