Reklama

Biała Podlaska: Piksel znowu doceniony

Pandemia uniemożliwia dzieciom naukę w szkole, ale nie przeszkadza w rozwijaniu plastycznych pasji. Pomaga im w tym Bialskie Centrum Kultury z pracownią grafiki komputerowej Piksel. Instruktorka Lilla Wegan – Michaluk tak potrafi zmotywować swoich podopiecznych, że tworzą oni na ekranach komputerowych niesamowite projekty.

Część z nich doceniają ludzie z zewnątrz. Niedawno 10 – letnia Natalka Grzechnik została laureatką wyróżnienia honorowego w postaci kwalifikacji do wystawy w 15. ogólnopolskim konkursie plastycznym „Czas w szarości”. Zrealizowano go w Rawiczu przy udziale miast partnerskich Rawicz – Attedorn (Niemcy) – Głębokie (Białoruś). Konkurs służył popularyzacji technik monochromatycznych.

W tym roku zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu tematu przemijania, czyli upływu czasu z pomocą tylko czerni, szarości i bieli. Z uwagi na niezwykle wysoki poziom artystyczny prac, jury konkursowe pod przewodnictwem dr hab. prof. nadz. Jacka Jarczewskiego, prodziekana Wydziału  Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, spośród nadesłanych 2544 prac z Polski i miast partnerskich gminy Rawicz, postanowiło nagrodzić 39 prac i wyróżnić kwalifikacją do wystawy 312 prac.

Artystyczne przedstawienie czasu wydaję się niezwykle trudne, ale młoda bialczanka udowodniła, że wyobraźnia dziecka nie ma granic. Zapraszamy do galerii, aby zobaczyć graficzną interpretację Natalii, gdzie w piękny sposób udało jej się zatrzymać przemijającą rzeczywistość.

Tegoroczny katalog pokonkursowy zobaczyć można na stronie:

https://view.joomag.com/15konkurs-2020-www/0936755001606296275?short&

Zapraszamy również do obejrzenia filmu podsumowującego 15. ogólnopolski konkurs plastyczny „Czas w szarości„ Rawicz 2020. Jest dostępna pod linkiem:  https://www.facebook.com/154042875197666/videos/478333129814143/

 

Tekst: Istvan Grabowski
Foto: Bialskie Centrum Kultury

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama