Reklama

Dzieci z czternastki piszą życzenia dla strażaków z okazji ich święta

Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 14 w Białej Podlaskiej własnoręcznie wykonały kartki z życzeniami dla strażaków z okazji ich święta. Dziękują w ten sposób za ich ciężką pracę i ciągłą gotowość do niesienie pomocy.

„Życzymy, aby codzienna służba była źródłem zadowolenia i satysfakcji, a wszystkie akcje ratownicze kończyły się bezpiecznym powrotem do domu. Dziękujemy za codzienną odpowiedzialną służbę, gotowość do niesienia pomocy w każdej trudnej sytuacji. Przekazujemy nasze najwyższe uznanie za działanie w imię strażackiej zasady „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” – piszą do strażaków dzieci.

Warto podkreślić, że dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 14 z Oddziału VI mają szczególną więź z tą grupą zawodową. Przedszkolaki uczestniczyły m.in. w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. „W kręgu zawodów”, którego celem jest przybliżenie dzieciom różnych zawodów. – Przedszkolaczki  poszerzały wiadomości o treści dotyczące bohaterskiej pracy strażaków. W grupie były czytane różne artykuły, książeczki, opowiadania o odważnych akcjach strażaków. Następnie dzieci przystąpiły do konkursu, którego zadanie polegało na wykonaniu gry planszowej „Strażacy w akcji”. Wszystkie dzieci bardzo zaangażowały się w pracę, niektóre dzieci rysowały ilustracje na kartonie, inne wycinały obrazki o strażakach, pozostałe naklejały elementy gry. Wiele radości sprawiła im taka forma zabawy – mówi Renata Jaszczuk, przedszkolanka w Przedszkolu Samorządowym nr 14 w Białej Podlaskiej.

Przedszkole zajęło I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ogłoszonym przez Szkołę Podstawową im Janusza Korczaka w Barkowie a w ubiegłym roku przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu ze strażakami z bialskiej jednostki. Podczas niego poznały tajniki codziennej pracy podczas różnych akcji a także zobaczyły z bliska sprzęt jakim się posługują. 

 

źródło / zdjęcia: Przedszkole Samorządowe nr 14 w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama