Reklama

Reklama

Oficjalne odsłonięcie pomnika Romana Kłosowskiego w Białej Podlaskiej (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 29 września 2023
, godz. 11:30
Koło Bialczan zaprasza na oficjalne odsłonięcie pomnika aktora Romana Kłosowskiego, które odbędzie się 29 września o godz. 11.30 na placu Wolności w Białej Podlaskiej.

Posłuchaj ważnego spotu:

Pomnik aktora Romana Kłosowskiego, który urodził się i wychował w Białej Podlaskiej, stanął na placu Wolności 30 sierpnia, natomiast jego oficjalne odsłonięcie nastąpi 29 września.

Inicjatorem powstania pomnika było Stowarzyszenie Koło Bialczan oraz prezydent Michał Litwiniuk. – Celem tej inicjatywy – jak wyjaśniają sami pomysłodawcy – było upamiętnienie wybitnego bialczanina, uznanego aktora filmowego i teatralnego, Honorowego Obywatela Miasta Biała Podlaska i Honorowego Członka Koła Bialczan.

Twórcą pomnika jest artysta rzeźbiarz prof. Grzegorz Maślewski, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej.

 

Aktor zapamiętany głównie dzięki fantastycznej roli budowlańca Maliniaka w serialowym „Czterdziestolatku” urodził się w 1929 r. w Białej Podlaskiej, tu się wychował i ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Kraszewskiego, a w 2008 r. otrzymał tytuł „Honorowego obywatela miasta”. Był również honorowym członkiem Koła Bialczan. Przy ul. Garncarskiej do dziś stoi dom, w którym Roman Kłosowski spędził swoje dzieciństwo. W 2013 r. aktor wystąpił przed mieszkańcami Białej Podlaskiej w autorskim monologu. Zmarł 11 czerwca 2018 r. w Łodzi.

Wydarzenie jest jednym z punktów zbliżających się Dni Patrona Białej Podlaskiej Św. Michała Archanioła.

 

materiał: Koło Bialczan
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama