Reklama

Reklama

Spektakl „Rozmowy na skraju puszczy” w Konstantynowie (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 24 września 2023
, godz. 18:00
Gminne Centrum Kultury zaprasza osoby dorosłe na spektakl teatru na faktach "Rozmowy na skraju puszczy", który zostanie wystawiony 24 września o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Posłuchaj ważnego spotu:

„Puszcza Białowieska od zawsze była schronem dla wielu różnych gatunków zwierząt. Teraz jest także schronieniem dla oszukanych ludzi, którzy wierzą, że jeżeli przejdą przez bagna, pokonają hordy kąsających owadów lub trzaskające mrozy, osiągną swój cel.

Pojawił się pogląd, że spór o wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej jest nierozstrzygalnym konfliktem wartości. Z jednej strony rozum i bezpieczeństwo. Z drugiej strony serce i dobroczynność. Kto postawi na pierwsze, zostanie oskarżony o bezduszność. Kto postawi na drugie, okaże się głupcem.(Jacek Wojtysiak)

Przed tym właśnie dylematem zostali postawienie ludzie na stałe mieszkający we wsiach położonych niedaleko granicy z Białorusią. Pomogli? Bali się? Dzwonili, aby wydać? Byli obojętni?

W spektaklu nie ma dobrych i złych. Nie ma bohaterów i przestępców. Nie ma też odpowiedzi na pytania. Są za to autentyczne wypowiedzi ludzi mieszkających w pobliżu granicy. Jest to teatralny dokument ukazujący zamieniającą się puszczę i ludzi tam mieszkających”.

Spektakl zrealizowany przez Fundację Przepływy, powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

materiał, tekst: GCK Konstantynów
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama