Reklama

Reklama

Światowy Dzień FAS w Białej Podlaskiej. Gość specjalny Magdalena Różczka (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 9 września 2023
, godz. 09:00
Już 9 września 2023 r – w murach Akademii Bialskiej im. Jana Pawła II odbędzie się II Konferencja pod nazwą: ,,Bialskie Dzieci Bezpieczne”. W tym roku tematem przewodnim wydarzenie będzie wsparcie dzieci z FASD. Gościem specjalnym spotkania i dyskusji będzie Magdalena Różczka.

Posłuchaj ważnego spotu:

Data: 09.09.2023

Czas: 9.00 – 15.00

Wydarzenie rozpocznie się dokładnie o godzinie 9.09 tak, aby symbolicznie dołączyć do wszystkich wydarzeń, które tego dnia odbywają się na całym świecie.

Miejsce: Aula 159R (Parter) Akademia Bialska im. Jana Pawła II ul. Sidorska 95/97

Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego Jedno Serce, odbywa się ono w ramach projektu współfinansowanego przez Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF. Spotkanie zostało pomyślane jako dialog osób reprezentujących świat nauki, specjalistów i praktyków, reprezentujących środowisko rodzin zastępczych i adopcyjnych.

W konferencji wezmą udział między innymi przedstawiciele władz samorządowych, służb socjalnych, pedagodzy, psycholodzy, nauczyciele, rodzice zastępczy i adopcyjni. Gościem specjalnym będzie Magdalena Różczka– aktorka filmowa, teatralna i dubbingowa, autorka serii książek „Gabi”.

W Polsce każdego roku rodzi się blisko 1000 dzieci z pełnymi objawami FAS – Fetal Alcohol Syndrom, oraz ok 10 000 ze spektrum FASD. Poalkoholowy Zespół Płodowy to zespół wad, chorób, dolegliwości, które są wynikiem spożywania alkoholu przez mamę dziecka w okresie ciąży. FASD to zaburzenia zarówno fizyczne jaki te związane z rozwojem psychicznym czy intelektualnym. Objawy FAS możemy także zobaczyć na twarzy dziecka. Nie da się w pełni wyleczyć FAS, można natomiast ograniczać jego skutki- między innymi poprzez troskliwą opiekę, pełną miłości relację, różnorodne terapie i leczenie dziecka. Warto w ten sposób starać się podnosić jakość jego życia i dbać o jak najlepszy rozwój psychospołeczny.

Więcej informacji udziela: Edyta Wojtasińska – koordynator Projektu, tel. 609 816 669 Anna Wernio – asystent koordynatora, tel. 730 341 445

 


materiał: Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego Jedno Serce
tekst i zdjęcia: Anna Wernio Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego Jedno Serce
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama