Reklama

Reklama

Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 10 września 2023
, godz. 15:00
Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie zaprasza na tegoroczne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, których tematem wiodącym jest hasło "Żywe dziedzictwo - tradycje od pokoleń". Radio Biper objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Posłuchaj ważnego spotu:

Muzeum zaprasza na spotkanie „Pędzlem i piórem – pasje od pokoleń”. Podczas uroczystości zostanie otwarta wystawa „Od Juliusza do Joanny – malarskie pasje Kossaków i ich związki z Kraszewskimi”, która prezentuje wybrane dzieła z dorobku malarskiego czterech pokoleń Kossaków (Juliusza, Wojciecha, Jerzego i Joanny).

Juliusz Kossak był niedoścignionym mistrzem akwareli, ale również ilustratorem. Na wystawie zatem nie zabraknie prac ilustrujących największe dzieła polskiej literatury, w tym „Grzechy hetmańskie” Kraszewskiego. Opowiemy także o innych związkach łączących przedstawicieli tych dwóch znakomitych rodów. Wojciech Kossak, niezaprzeczalny mistrz panoram, świetnie władał piórem. Dzięki jego „Wspomnieniom” będziemy w Paryżu, na dworze cesarza Wilhelma II i w wielu innych ciekawych miejscach.  Przeniesiemy się również  na Kossakówkę, a to za sprawą pamiątek z tego magicznego miejsca – zachęca do udziału organizator wydarzenia.

Podczas wernisażu odbędzie się spotkanie z Joanna Kossak, wnuczką Jerzego Kossaka, artystką malarką mieszkającą w Podcerkwi w Puszczy Białowieskiej.

Europejskie Dni Dziedzictwa w romanowskim dworze odbędą się 10 września o godz. 15.00.

 

materiał: Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama