Reklama

Reklama

Unia Europejska: Zgarnij 85% dofinansowania na nowe produkty!

3 mln zł dla firm produkcyjnych i usługowych tylko do sierpnia. Przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego oraz wybranych powiatów województwa mazowieckiego będą mieli szansę skorzystać z nowej dotacji – 1.4 Wzornictwo w MŚP.

Posłuchaj ważnego spotu:

1.4 Wzornictwo w MŚP

NA CO MOŻNA OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE W RAMACH KONKURSU?

Przewiduje się kompleksowe wsparcie MŚP w zakresie wykorzystania procesów wzorniczych w celu lepszego dostosowania firm do potrzeb, wymagań i oczekiwań klientów oraz zwiększenia atrakcyjności oferowanych przez nie produktów i usług, co w efekcie przyczyni się do poprawienia ich pozycji rynkowej.

Wsparcie obejmie:

Przeprowadzenie audytu wzorniczego rozumianego jako całościowa analiza działalności przedsiębiorcy pod względem potencjału i potrzeb wzorniczych, oraz opracowanie strategii wzorniczej zawierającej rekomendacje odnośnie dalszych działań
Wdrożenie strategii wzorniczej, tj. przeprowadzenie działań z wykorzystaniem procesów projektowania, których końcowym rezultatem będzie wprowadzenie na rynek innowacji.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?

W działaniu 1.4 Wzornictwo w MŚP mogą wziąć udział przedsiębiorstwa z sektora MŚP prowadzące działalność na terenie jednego z województw Polski Wschodniej: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego oraz mazowieckiego (wybrane powiaty).

FINANSOWANIE

Wysokość dofinansowania wynosi 85%, a maksymalne wsparcie, jakie może otrzymać firma to 3 mln zł.

W JAKIM TERMINIE MOŻNA ZŁOŻYĆ WNIOSEK?

Nabór w ramach tego działania potrwa od 9.05 do 29.08.2023 r.

KOSZTY KWALIFIKOWALNE

Finansowaniem zostaną objęte wydatki przeznaczone na opracowanie strategii wzorniczej oraz jej wdrożenie w przedsiębiorstwie, w szczególności:

koszty usług doradczych związanych z przeprowadzeniem audytu wzorniczego i opracowaniem strategii wzorniczej, koszty usług doradczych niezbędnych do wdrożenia strategii wzorniczej, nabycie środków trwałych innych niż nieruchomości zabudowane i niezabudowane, nabycie oprogramowania i innych wartości niematerialnych i prawnych w formie patentów, licencji, know-how oraz innych praw własności intelektualnej, koszty robót i materiałów budowlanych, o ile są bezpośrednio związane z instalacją maszyn i urządzeń, koszty usług szkoleniowych

materiał: Innowia Sp. z o.o.
tekst i zdjęcia: Patrycja Urbańska Doradca klienta Innowia Sp. z o.o.
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama