Reklama

Reklama

Szkolenie poligonowe bialskiego batalionu zmechanizowanego (galeria)

Na przełomie maj i czerwca pododdziały batalionu zmechanizowanego 1. Warszawskiej Brygady Pancernej z bialskiego garnizonu przebywały na zgrupowaniu poligonowym w Nowej Dębie. Przez dwa tygodnie przeprowadzono szereg przedsięwzięć szkoleniowych.

Posłuchaj ważnego spotu:

Szkolenie poligonowe to bardzo intensywny okres w służbie żołnierzy. W tym czasie podsumowywane jest dotychczasowe szkolenie, sprawdzane są umiejętności a przede wszystkim stanowi próbę charakteru żołnierzy. Nie inaczej było podczas szkolenia w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych „Dęba”, gdzie przeprowadzono szereg zajęć taktyczno-ogniowych.

„Niszczyciele czołgów” , czyli obsługi przeciwpancernych pocisków kierowanych „SPIKE” z kompanii wsparcia, doskonalili rozkładanie zestawu oraz zajmowanie stanowiska ogniowego. Ten sam pododdział realizował także zajęcia zgrywające z wykorzystaniem lekkich moździerzy. Na poligonie nie mogło zabraknąć strzelnicy. Wszystkie pododdziały, które wzięły udział w poligonie zrealizowały szkolenia ogniowe, zarówno w dzień jak i w nocy, na nowodębskich strzelnicach.
Ponadto żołnierze pracowali na sprzęcie łączności i informatyki zgodnie ze specjalnościami wojskowymi a także wykonywali zadania na wyznaczonych stanowiskach funkcyjnych w warunkach polowych. A po szkoleniach obsługa i konserwacja broni i sprzętu.

Na zakończenie poligonu dowódca batalionu ppłk Marcin Zimny podziękował wszystkim żołnierzom za zaangażowanie i profesjonalizm włożone podczas szkolenia.

materiał: 1. Warszawska Brygada Pancerna
tekst i zdjęcia: szer. Rafał KOZAK 1. Warszawska Brygada Pancerna
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama