Reklama

Reklama

Mundurowi na Gminnym Dniu Dziecka w Wilczynie

Bialscy policjanci wzięli udział w obchodach „Gminnego Dnia Dziecka", który odbył się w miejscowości Wilczyn. Najmłodsi uczestnicy festynu mieli okazję pierwszy raz usiąść za kierownicą policyjnego auta czy przymierzyć elementy umundurowania. Spotkanie pozwoliło też przybliżyć dzieciom zawód policjanta.

Posłuchaj ważnego spotu:

W niedzielne popołudnie policjanci bialskiej komendy spotkali się z mieszkańcami gminy Biała Podlaska. Okazją ku temu były obchody „Gminnego Dnia Dziecka”. Podczas festynu zorganizowanego w parku w miejscowości Wilczyn zarówno na dzieci jak i ich opiekunów czekało wiele atrakcji. Maluchy i Ci „trochę starsi” chętnie zaglądali na nasze stoisko czy obejrzeć sprzęt policyjny i przymierzyć elementy umundurowania.

Wiele emocji wzbudziło również użycie w aucie sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Każde dziecko chciało usiąść za kierownicą radiowozu, a także porozmawiać z policjantami i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się również, czym zajmują się policjanci i jak wygląda ich codzienna służba.

Podczas spotkań z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu, policjanci nie zapominają o prewencji i profilaktyce. Dlatego i tym razem, w związku ze zbliżającymi się wakacjami, nie zabrakło informacji dotyczących bezpieczeństwa. Wizyta minęła w atmosferze dobrej zabawy, a radosny uśmiech nie znikał z twarzy maluchów. Pozwoliła także przybliżyć dzieciom zawód policjanta.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama