Reklama

Reklama

Mieszkańcy czterech powiatów wspólnie celebrowali Regionalne Święto Polskiej Wsi (film) (galeria)

Regionalne Święto Polskiej Wsi, które odbyło się 4 czerwca w Grabanowie z inicjatywy Integracyjnego Centrum Edukacji i Kultury, było okazją do integracji i wymiany doświadczeń dla mieszkańców czterech powiatów: bialskiego, chełmskiego, włodawskiego i parczewskiego. Tego dnia plac na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego zapełnił się smakiem potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, śpiewem zespołów ludowych i wpadającą w ucho muzyką Janusza Laskowskiego oraz zespołu B-QLL. Samorządowcy i rolnicy zmierzyli się z tematem nurtujących polską wieś problemów gospodarczych.

Posłuchaj ważnego spotu:

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli starostowie powiatów: bialskiego – Mariusz Filipiuk, chełmskiego – Piotr Deniszczuk, włodawskiego – Andrzej Romańczuk i parczewskiego – Janusz Hordejuk.

Uroczystość zainaugurowała plenerowa msza święta, po której gospodynie z KGW zapraszały do suto zastawionych przysmakami stoisk, na których piętrzyły się regionalne wyroby i dania, rękodzieło i wszystko to, czym zechcieli się pochwalić zdolni mieszkańcy regionu. Na scenie prezentowały się zespoły ludowe, a na placu pojawiły się różnorodne, przyciągające oko atrakcje, również dla najmłodszych uczestników imprezy. Zgromadzeni mogli zakupić lokalne wyroby i upominki.

Spotkanie było wyrazem podziękowania rolnikom za trud ich prac, a przy okazji rozmawiano o tym, z jakimi problemami borykają się mieszkańcy polskiej wsi. Swoimi spostrzeżeniami podzielili się samorządowcy i przedstawiciele klubów politycznych, ale też sami rolnicy. Swoje wsparcie wyraził m.in. przybyły z marszu w Warszawie prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego dr Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

 

materiał: Radio Biper Powiat Bialski
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama