Reklama

Reklama

Bialski policjant st.sierż. Damian Lewczuk stanął na podium w turnieju „Policjant Ruchu Drogowego 2023”

Za nami turniej „Policjant Ruchu Drogowego 2023”. Przez ostatnie dwa dni funkcjonariusze z całego województwa "walczyli" ze sobą w sześciu konkurencjach sprawdzających wiedzę i praktyczne umiejętności. Bialską jednostkę reprezentował st. sierż. Damian Lewczuk, który stanął na podium zajmując trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Posłuchaj ważnego spotu:

Za nami już kolejna edycja konkursu. Jego głównym celem jest podniesienie wiedzy i praktycznych umiejętności funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach. Do wojewódzkich eliminacji przystąpiło 18 funkcjonariuszy reprezentujących komendy miejskie i powiatowe naszego garnizonu.

Konkurs rozpoczął się od testu wiedzy z zakresu wybranych przepisów prawa o ruchu drogowym i przepisów służbowych oraz znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych. Kolejną konkurencją było strzelanie z broni służbowej na strzelnicy KWP w Lublinie, gdzie funkcjonariusze prezentowali swoje umiejętności strzeleckie. Pierwszy dzień zmagań zakończyło kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu ulicy Krańcowej z ulicą Droga Męczenników Majdanka.

Podczas drugiego dnia konkursu policjanci brali udział w trzech konkurencjach. Była to jazda sprawnościowa motocyklem oraz samochodem po wyznaczonym torze oraz sprawdzenie praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

W finale ogólnopolskim konkursu „Policjant Ruchu Drogowego roku 2023” garnizon lubelski będzie reprezentować mł.asp. Piotr Koczański wspólnie z mł. asp. Piotrem Konopko z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie, który zajął drugie miejsce. Trzeci na podium był st.sierż. Damian Lewczuk z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Policjantom znajdującym się na podium, puchary oraz nagrody wręczał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie podinspektor Olgierd Oleksiak.

Zobacz więcej zdjęć z konkuruPolicjant Ruchu Drogowego 2023

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama