Reklama

Podsumowanie lubelskiego finału XXIII edycji Pucharu Tymbarku! Bialczanie jadą na PGE Narodowy!

Poznaliśmy zwycięzców finału regionalnego XXIII edycji Pucharu Tymbarku w województwie lubelskim w kategoriach U-10 i U-12. Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców czeka teraz finał ogólnopolski w Warszawie, w którym zmierzą się z rówieśnikami z całego kraju. Kto zagra w stolicy o wielki finał na stadionie PGE Narodowym?

Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku w województwie lubelskim w kategoriach U-10 i U-12 odbyły się 19 maja w Międzyrzecu Podlaskim. Finał roczników z kategorii U-8 został przeniesiony na późniejszy termin – mecze zostaną rozegrane 30 maja.

Wśród najstarszych uczestników Pucharu Tymbarku najlepszym zespołem dziewczynek okazała się być drużyna Bystrzejowice, która w finale pokonała 3:2 drużynę Serokomla. W kategorii U-12 chłopców zwyciężyli z kolei zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej – w ostatnim meczu wygrali 3:2 z drużyną Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim.

W kategorii U-10 województwo lubelskie reprezentować będzie w Warszawie zespół Unii Grabów Leopoldów (dziewczynki, po wygranej 10:0 w finale z zespołem Mircza) oraz drużyna Czarno Zieloni (chłopcy), którzy pokonali w finale 2:1 Szkołę Podstawową nr 5 w Białej Podlaskiej.

Międzyrzec Podlaski żył Pucharem Tymbarku. Pojawiło się wielu kibiców oraz gości ze szkół czy władz samorządowych. Wielkie brawa dla dzieci, drużyny prezentowały wysoki poziom gry. Na finale obecni byli także goście specjalni: Alicja Bartnicka, brązowa medalistka Mistrzostw Świata 2022 i pięciokrotna Mistrzyni Polski w teqball w kategorii mikst, a także Adrian Duszak, pięciokrotny medalista Mistrzostw Świata i 15-krotny zdobywca mistrzostwa Polski. Oboje nie tylko zaprezentowali pokaz freestyle’u oraz gry w teqball, ale także spędzali czas z uczestnikami rozgrywek, ucząc ich podstaw swoich dyscyplinpowiedział Anatol Obuch, koordynator wojewódzki Pucharu Tymbarku w województwie lubelskim.

Lubelskie finały wojewódzkie zawsze są świetnie zorganizowane, w tym roku nie było inaczej. Znakomita atmosfera! Dziewczyny są przeszczęśliwe. Grały bardzo dobrze i pomimo tego, że większość jest młodsza od rywalek, to bez problemu sobie poradziły. Cały zespół zapracował na to zwycięstwo, dawał z siebie wszystko i realizował wskazówki przekazywane podczas gry. A łatwo nie było, bo poziom rywali prezentował się naprawdę wysoko. Przed wyjazdem do Warszawy nie zakładamy żadnych celów, przede wszystkim chcemy się dobrze bawić! powiedział Marian Misztal, trener drużyny z Bystrzejowic, która wygrała rozgrywki w kategorii U-12 dziewcząt.

Znając potencjał mojej drużyny po cichu liczyłem na zwycięstwo jeszcze przed rozgrywkami. Chłopcy potwierdzili swoje umiejętności na boisku i zdobyli tytuł mistrza. Nasza szkoła bierze udział w Pucharze Tymbarku od początku. Turniej zawsze jest świetnie zorganizowany i w tym roku było podobnie. Do domu wracaliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Do chłopców jeszcze nie do końca dotarło, że jadą na finały ogólnopolskie. W Warszawie chcemy zakwalifikować się do pierwszej ósemki, jesteśmy bardzo zmotywowani przed wyjazdem. Czy to nam się uda? To okaże się na miejscu, w piłce może się wydarzyć wszystko!mówi Mirosław Tarkowski, szkoleniowiec drużyny Czarno Zieloni, zwycięzców w kategorii U-10 chłopców.

Finały ogólnopolskie Pucharu Tymbarku odbędą się 14-16 czerwca w Warszawie. Wielki finał na stadionie PGE Narodowym zaplanowano na 16 czerwca – tego samego dnia zostanie na nim rozegrany mecz towarzyski Polska – Niemcy.

 

XXIII edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Patronat nad Pucharem objęło również Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Zdrowia.

O Turnieju:

Puchar Tymbarku organizowany jest przez PZPN od 23 lat. Od 2007, Sponsorem Głównym Pucharu jest marka Tymbark. Puchar jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce oraz jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Więcej informacji na stronie rozgrywek: www.zpodworkanastadion.pl

Nasz materiał z Międzyrzeca Podlaskiego <<==>> Międzyrzec Podlaski zaprosił na Puchar Tymbarku <<==>> LINK

materiał: Tymbark
tekst i zdjęcia: Daniel Harasim Senior PR Consultant Komunikacja Plus
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama