Reklama

Reklama

Św. Jan Paweł II został wybrany patronem miasta Międzyrzec Podlaski (film) (galeria)

W dniach 20-21 maja Międzyrzeczanie uczestniczyli w licznych wydarzeniach, które związane były z ustanowieniem św. Jana Pawła II patronem miasta Międzyrzec Podlaski. Odbyła się uroczysta sesja rady miasta, konferencja naukowa oraz koncerty poświęcone nowemu patronowi. Wierni brali również udział w mszach i spotkaniach parafialnych przygotowujących ich na to wielkie wydarzenie.

Posłuchaj ważnego spotu:

W dniach 18-20 maja trwało triduum w kościołach międzyrzeckich, podczas których wierni przygotowywali się duchowo do zawierzenia siebie i swojego miasta św. Janowi Pawłowi II.

Miejskie uroczystości rozpoczęły się 20 maja konferencją popularno – naukową pn. „Społeczeństwo obywatelskie w nauczaniu papieża Jana Pawła II”, która odbyła się w miejscowej Szkole Muzycznej.

Galeria zdjęć z konferencji:
Św. Jan Paweł II patronem Międzyrzeca Podlaskiego – konferencja „Społeczeństwo obywatelskie w nauczaniu papieża Jana Pawła II” <<==>> LINK

Tego samego dnia na placu Jana Pawła II miał miejsce koncert Orkiestry Reprezentacyjnej SGGW zatytułowany „Św. Janowi Pawłowi II na urodziny”.

Galeria zdjęć z koncertów:
Św. Jan Paweł II patronem Międzyrzeca Podlaskiego – koncerty na cześć patrona <<==>> LINK

21 maja w Urzędzie Miasta Międzyrzec Podlaski odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta, po której w kościele pw. św. Mikołaja mieszkańcy miasta wzięli udział w uroczystej mszy świętej.

Galeria zdjęć z uroczystej sesji Rady Miasta Międzyrzec Podlaski:
Św. Jan Paweł II patronem miasta Międzyrzec Podlaski – uroczysta sesja Rady Miasta <<==>> LINK

Zawierzenie mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego patronowi zostało przeprowadzone przed pomnikiem Jana Pawła II znajdującym się przy kościele św. Józefa Oblubieńca. Wydarzeniu towarzyszyły występy zjednoczonych chórów międzyrzeckich parafii i koncert Orkiestry Wojskowej z Siedlec. Przed wieczornym Apelem Jasnogórskim z koncertem wystąpił również Chór Miasta Siedlce, a soliści Teatru ES zaprezentowali „Śpiewnik Papieski”.

Galeria zdjęć z zawierzenia miasta św. Janowi Pawłowi II:
Św. Jan Paweł II patronem Miasta Międzyrzec Podlaski <<==>> LINK

To dzień wyjątkowy. Po niemal pół roku starań świętujemy wspólnie nadanie patronatu św. Jana Pawła II naszemu miastu. Sam pomysł zrodził się 2,5 roku temu, wyrósł z parafii św. Józefa pod przewodnictwem duchowym ks. Kazimierza Korszniewicza. Jesteśmy dziś wdzięczni księdzu biskupowi za osobiste dopilnowanie naszych wspólnych spraw, dziękuję również wszystkim, którzy przyłożyli rękę do tego, aby ten dzień mógł wyglądać tak, jak dzisiaj wygląda – mówił zastępca burmistrza Paweł Łysańczuk. – Moment, w którym przyjmujemy patronat św. Jana Pawła II jest chwilą wyjątkową. Dajemy dowód niezłomności i przywiązania do papieża Polaka. Przyjmujemy na siebie wyjątkowe wyzwanie, tak, abyśmy te myśli, słowa i wszystkie czyny Jana Pawła II mogli przekuć na życie naszego miasta.

Zapraszamy do obejrzenia transmisji z uroczystości przed pomnikiem św. Jana Pawła II w dniu 21 maja.

 

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki / Krzysztof Lewczuk / Jerzy Gzara
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama