Reklama

Reklama

Jak szukać mieszkania w serwisach ogłoszeniowych?

Nieważne, czy szukasz mieszkania na wynajem, czy chcesz zakupić własną nieruchomość – znalezienie atrakcyjnej oferty nie jest dziś łatwe. Jednak dzięki serwisom z ogłoszeniami można w szybki sposób dotrzeć do najbardziej interesujących propozycji. Zobacz, jak skutecznie szukać mieszkania!

Posłuchaj ważnego spotu:

Rynek nieruchomości dynamicznie się zmienia. Chociaż spadki cen zapowiadane są już od dawna, na razie widoczny jest raczej odwrotny trend. Dotyczy to zarówno lokali na wynajem, jak i mieszkań na sprzedaż. Dlatego poszukiwania mogą być trudne i frustrujące. Na szczęście istnieją sposoby na ułatwienie sobie tego zadania. O czym musisz pamiętać, szukając mieszkania w internecie?

Filtruj ogłoszenia

Sposobem, który pozwoli zaoszczędzić sporo czasu, jest stosowanie filtrów. Można np. ustawić przedział, w jakim powinien znajdować się metraż mieszkania. Popularnym filtrem jest także liczba pokoi. Ogłoszenia możesz też segregować ze względu na cenę, czy datę dodania.

Dzięki temu, że w serwisach pojawiają się darmowe ogłoszenia, można tam znaleźć oferty zamieszczane bezpośrednio przez sprzedających. Taki sposób pozwala uniknąć konieczności płacenia biurom nieruchomości i pośrednikom. Przez to finalna cena mieszkania może być zauważalnie niższa. Ogłoszenia darmowe to świetny sposób na poszukiwanie mieszkań z rynku wtórnego.

Darmowe ogłoszenia bez rejestracji mogą być również dodawane przez osoby, które poszukują ofert – w taki sposób również można próbować znaleźć ciekawą nieruchomość.

Zastanów się nad lokalizacją

Centra miast oraz lepsze dzielnice zwykle są droższe. Dlatego, jeśli przez dłuższy czas nie możesz znaleźć mieszkania, warto przeglądać także ogłoszenia nieruchomości z innej lokalizacji. Wiele miejsc, które obecnie nie należą do najpopularniejszych, może w przyszłości zyskać atrakcyjność. Czasami można to przewidzieć – wybór rozwijającej się dzielnicy może być korzystniejszy niż zakup nieruchomości w prestiżowej lokalizacji.

Kupując mieszkanie, warto także kierować się swoją wygodą – obecnie i w przyszłości. Dobrze jest sprawdzić, czy w pobliżu znajduje się odpowiednia infrastruktura. Zawsze przydatne będą sklepy, apteka czy fryzjer. Ważna może być także bliskość szkoły lub przedszkola. Warto także sprawdzić, czy w dane miejsce dociera komunikacja miejska – nawet jeśli posiadasz samochód, to w nagłych wypadkach może ona okazać się niezbędna.

Przekonaj się jak znaleźć dobrego pracownika?

Uważnie czytaj treść ogłoszeń

Na portalach ogłoszeniowych pojawiają się różne oferty. Szczególnie w przypadku wynajmu warto wczytać się w ich teść. Podana w ofercie suma może np. dotyczyć jedynie odstępnego. Często dopiero w ogłoszeniu wynajmujący dokładniej precyzuje koszty i zasady wynajmu. Warto wiedzieć, jaka jest ostateczna kwota, którą trzeba zapłacić za wynajem mieszkania.

Ta sama zasada dotyczy kupna mieszkań. W ogłoszeniu często zawarte są interesujące informacje, które dotyczą np. formy własności, sposobu ogrzewania, wykonanych prac termomodernizacyjnych oraz stanu instalacji.

 

opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama