Reklama

Spotkanie na Skwerze Artystów (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 7 maja 2023
, godz. 15:00
Siemiatycki Ośrodek Kultury otrzymał dofinansowanie na realizację projektu "Symbole Narodowe - warsztaty historyczne" w programie „Symbole Narodowe RP” na 2023 rok. W ramach zadania odbędą się warsztaty historyczne, których pierwsza odsłona będzie miała miejsce już 7 maja o godz. 15:00 podczas Majówki na Skwerze Artystów przy ul. 11 Listopada.

Działania projektowe to warsztaty edukacyjne skierowane do mieszkańców Siemiatycz, które przybliżą uczestnikom dzieje Polski i Polaków, lokalną historię Siemiatycz, znaczenie polskich symboli narodowych oraz upowszechnianie świąt państwowych. Podczas warsztatów uczestnicy przypomną m.in. jakie są symbole narodowe, skąd wziął się orzeł w naszym godle, kto skomponował hymn Polski, z jakich kolorów składa się flaga państwowa. Dowiedzą się, że do symboli narodowych należy odnosić się z szacunkiem. Przybliżą wiedzę na temat bohaterów Bitwy Siemiatyckiej, jednej z większej potyczki Powstania Styczniowego. W ramach zadania odbędą się rodzinne warsztaty historyczne w plenerze, wakacyjne spotkania historyczne oraz zajęcia rękodzielnicze skierowane do dzieci i młodzieży z Siemiatyckich Szkół Podstawowych.

7 maja warto zajrzeć do namiotu, w którym samodzielnie będzie można wykonać kotyliony, zakładki do książek, flagę oraz wiatraczek w barwach biało-czerwonych, a także zagrać w gry historyczne.

Partnerem projektu jest IPN oddział Białystok.

 

materiał: SOK w Siemiatyczach
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama