Reklama

GBP zaprasza na teatr cieni oparty o twórczość Adama Naruszewicza (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 8 maja 2023
, godz. 14:30
Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim z siedzibą w Wysokim zaprasza do udziału w teatrze cieni, w którym zostaną zaprezentowane trzy interpretacje krótkich utworów autorstwa Adama Naruszewicza - patrona roku 2023 w powiecie bialskim. Wydarzenie będzie miało miejsce 8 maja o godz. 14:30.

W tym dniu zrealizujemy kolejny nasz pomysł, który był na liście planów, a mogę nawet powiedzieć „marzeń” – teatr cieni. Wystawimy naszą współczesną interpretację trzech krótkich utworów biskupa Naruszewicza: bajkę, wiersz i satyrę – zapowiada dyrektor GBP Magdalena Chodzińska.

Teatr cieni zostanie wystawiony 8 maja, w którym przypada Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, a jednocześnie pierwszy dzień akcji „Tydzień Bibliotek”. Wydarzenie poprzedzi posiedzenie Komisji ds. oświaty, kultury, sportu i porządku publicznego, podczas którego zespół biblioteki spotka się z wójtem oraz radnymi gminy, by rozmawiać o bibliotece, jej działalności, ludziach, którzy ją tworzą, wizji i perspektywach, o możliwościach rozwoju, ale też o jej potrzebach. Spotkanie z jednej strony zainspirowane jest tegorocznym hasłem XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, które brzmi „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA”, z drugiej zaś, jest na nie odpowiedzią.

 

materiał: GBP w Wysokim
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama