Reklama

Reklama

Leśna Podlaska na rowerach. Święto Flagi rowerzyści obchodzili na sportowo (film) (galeria)

Gminny Ośrodek Kultury w Leśnej Podlaskiej, Stowarzyszenie "Otwarta Wieś" w Starej Bordziłówce oraz SKGW Zaberbecze zaprosili mieszańców gminy Leśna Podlaska oraz pasjonatów czynnego spędzania wolnego czasu do udziału w "Biało-czerwonej rodzinnej wycieczce rowerowej".

Posłuchaj ważnego spotu:

Rajd został zorganizowany w dniu 2 maja. Rowerzyści wyruszyli spod urzędu gminy i pokonali trasę o długości blisko 25 km. Szlak, który obrali w tym roku, wiódł drogami leśnymi, polnymi i asfaltowymi aż do Zaberbecza, gdzie przy świetlicy wiejskiej czekało na nich wspólne ognisko.

Sportowe wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników. – Ważna jest przede wszystkim integracja i sport. Można zobaczyć coś nowego, bo na co dzień tymi trasami się nie jeździ. Oby tylko rower był sprawny i dopisało zdrowie – podkreśla Wanda Orluk, która w tego typu wycieczce rowerowej wzięła udział już po raz drugi.

To już trzeci tego typu rajd dla dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Leśnej Podlaskiej Agnieszka Szmurło. – Jak każde wydarzenie przynosi jakieś doświadczenia. Uważam, że takie wydarzenia kulturalne trzeba promować, cenić i wspierać. Dziś aktywnie świętujemy dzień flagi. Mam nadzieję, że z roku na rok frekwencja będzie nam dopisywała i będzie coraz więcej osób, które chcą świętować w taki sposób: aktywnie i narodowo – podkreśliła Agnieszka Szmurło, która rozdała rowerzystom flagi państwowe. Jak wyjaśniła, każdego roku wybierana jest inna trasa wycieczki, ale zawsze po terenach gminy Leśna Podlaska.

Tegoroczną trasę wyznaczył Michał Kąkol, pracownik urzędu gminy, członek OSP Leśna Podlaska, a tego dnia kierownik wycieczki. Jak wyjaśnia, sam pomysł wydarzenia pochodzi od pracowników GOK, a on został poproszony o dopięcie szczegółów. – Każdy moment jest dobry, a majówka jest dobrym początkiem na rozpoczęcie sezonu. Trasa nie jest długa, ale jest dość wymagająca, ponieważ jedziemy drogami polnymi, będzie też trochę asfaltu. Przejedziemy przez kilka miejscowości, będziemy kluczyć pomiędzy polami. Frekwencja zawsze dopisywała, są też starsi, koła gospodyń bardzo się aktywizują – mówił przed wyjazdem grupy Michał Kąkol.

 

materiał: Radio Biper Gmina Leśna Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama