Reklama

Reklama

Czyste brzegi Kałamanki efektem Operacji Czysta Rzeka w Kodniu (film) (galeria)

Dwadzieścia worków śmieci, czyli mniej niż w ubiegłym roku, to wynik Operacji Czysta Rzeka przeprowadzonej w dniu 22 kwietnia na brzegach rzeki Kałamanka przepływającej przez Kodeń.

Posłuchaj ważnego spotu:

Za organizację sztabu Operacji Czysta Rzeka odpowiadało Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kodniu, które zachęciło do wspólnej akcji sprzątania Kałamanki liczne grono mieszkańców. Najmłodszy uczestnik miał 3 lata, natomiast najstarszy 70. Wśród nich nie zabrakło wójta Jerzego Trocia oraz przedstawicieli gminnego samorządu i jego instytucji, przyłączyli się również wędkarze Koła PZW „Brzana”.

Po raz kolejny sprzątamy rzekę Grabar zwaną Kałamanka. Nie możemy sprzątać Bugu, ponieważ na granicy jest sytuacja jaka jest. Chcemy, żeby ta tradycja przetrwała, żeby przychodzili młodzi i starsi ludzie, wędkarze – wyjaśnia wójt Jerzy Troć. – Dziękuję wszystkim, że kultywujemy tę tradycję, młodzież uczy się od nas starszych i to jest dla nas wielkie zadanie. Musimy uczyć nie tylko patriotyzmu, co często robimy, ale też porządku.

Efekt akcji to dwadzieścia worków śmieci zalegających w okolicach lokalnej rzeki Kałamanka. Na zakończenie spotkania zorganizowano wspólne ognisko, a wolontariusze otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Prowadzimy akcje po raz piąty, a naszym celem jest, by śmieci nie dostawały się do wody, żeby nie była zabrudzona. Chodzi też o ryby. W naszym kole mamy około stu wędkarzy, dzisiaj jest nas około dziesięciu – przybliża szczegóły prezes Koła Wędkarskiego w Kodniu Wiesław Witkowicz.

 

materiał: Radio Biper Gmina Kodeń
zdjęcia: Krzysztof Lewczuk
film: Krzysztof Lewczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Galeria:

Autor zdjęć:
Krzysztof Lewczuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama