Reklama

Rodzicielstwo zastępcze – nagraj film i wygraj cenne nagrody (zaproszenie)

Dział Opieki nad Rodziną i Dzieckiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej zaprasza do udziału w konkursie filmowym dla dzieci i młodzieży z terenu miasta, który organizowany jest w ramach rozpoczynającej się kampanii społecznej promującej rodzicielstwo zastępcze pod patronatem prezydenta Michała Litwiniuka.

Kampania współfinansowana jest ze środków Fundacji Ernst & Young. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu jednominutowego filmu dotyczącego postrzegania dzieci wychowujących się w rodzinach zastępczych.

Celem konkursu jest wyrażenie protestu przeciwko nierównemu traktowaniu z powodu niepełnosprawności, pochodzenia, płci, orientacji seksualnej, jak również rodziny, w której się wychowujemy. Wciąż docierają do nas sygnały, że dzieci z rodzin zastępczych są „szufladkowane” jako te uboższe, mniej zdolne, nieambitne, sprawiające problemy. Konkurs filmowy jest ciekawą formą zwrócenia uwagi na powyższy problem, jest okazją do zwiększania akceptacji społecznej dla wychowanków pieczy zastępczej oraz kształtowania postaw prospołecznych wśród dzieci i młodzieży.

Zgłoszenia można przesyłać do 28 kwietnia 2023 r.
Na zwycięzców czekają cenne nagrody!

Pełny regulamin konkursu na stronie www.mops-bialapodlaska.pl

 

materiał: MOPS Biała Podlaska
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama