Reklama

Reklama

Koroszczyn: Papierosy w ładunku słomek koktajlowych

Przemyt prawie 175 tys. paczek nielegalnych papierosów udaremnili w Koroszczynie funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Kontrabanda ukryta była w ciężarówce przewożącej słomki koktajlowe. Gdyby zabezpieczone papierosy trafiły do nielegalnego obrotu w Polsce, budżet państwa straciłby ponad 4 mln zł.

Posłuchaj ważnego spotu:

Wjeżdżająca z Białorusi ciężarówka została prześwietlona przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z Koroszczyna na urządzeniu rentgenowskim. Obraz skanowania wskazywał, że w legalnym towarze – tj. ładunku papierowych słomek koktajlowych – mogą znajdować się wyroby tytoniowe. Podczas sprawdzania ładunku okazało się, że w setkach opakowań ze słomkami koktajlowymi ukryte są papierosy z białoruską akcyzą.

W ciężarówce funkcjonariusze znaleźli blisko 175 tys. paczek przemycanych papierosów. Gdyby przechwycone na polsko-białoruskiej granicy papierosy trafiły do nielegalnego obrotu w Polsce budżet państwa straciłby ponad 4 mln zł.

Nielegalny towar wraz z ciężarówką zabezpieczono do postępowania karnego skarbowego. Dochodzenie w sprawie przemytu prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Michał Deruś rzecznik prasowy Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama