Reklama

Wschodnia Draka vol. 2. Dziecięcy turniej BJJ w Białej Podlaskiej (film) (galeria)

W dniu 1 kwietnia mieliśmy przyjemność towarzyszyć jako patron medialny uczestnikom Wschodniej Draki vol. 2 w Białej Podlaskiej. W dziecięcym turnieju brazylijskiego jiu jitsu biorą udział zawodnicy z różnych zakątków Polski, a każdy z nich wchodzi na matę z ambicją walki o finałowe puchary. Na wydarzenie zaprosiła Academia Shaka.

Patronat nad wydarzeniem objął prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk. – Cieszę się, że są z nami przyjaciele z Suwałk, Warszawy, Zakrętu, Garwolina, Lublina i Łęcznej. Przede wszystkim dziękuję naszym bialskim klubom. To dla naszej miejskiej społeczności powód do dumy, że organizujecie zawody, kształcicie zdrowo, mądrze i sportowo i w obszarze kraju promujecie naszą Białą Podlaską – powitał zgromadzonych włodarz.

Zawody odbyły się w nowej hali sportowej w Białej Podlaskiej. – To druga edycja zawodów, pierwszą zorganizowaliśmy w październiku ubiegłego roku, ale raczej zostaniemy przy terminie kwietniowym i będzie to raz w roku. To ogólnopolski turniej dziecięcy, ale patrząc realnie na to, że mieszkamy na wschodzie, to raczej przyjeżdża do nas centralna i wschodnia Polska. Chcielibyśmy w ciągu najbliższych lat rozszerzyć działalność, mamy nadzieję, że będą też przyjeżdżać klubu z dalszych miejscowości – wyjaśnia Katarzyna Biegajło z Akademii Shaka.

Jiu Jitsu to walka przede wszystkim w parterze, nie ma tu żadnych uderzeń. Dla zawodników przewidziano medale i dyplomy, a dla najlepszych puchary.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama