Reklama

Rozmiary strojów sportowych dla dzieci – do jakiego wzrostu?

Dzieci szybko rosną… Czujne oko opiekuna najczęściej zauważa to po ubraniach. Dosłownie z dnia na dzień nogawki stają się krótsze, a koszulki krótsze, dlatego przy wyborze strojów piłkarskich dla dzieci trzeba zwrócić szczególną uwagę na rozmiar odzieży i materiał, z jakiego została wykonana.

Jakie są rozmiary odzieży sportowej dla dzieci

Przede wszystkim stroje piłkarskie dla dzieci mogą mieć rozmiarówkę indywidualnie określona przez producenta. Dla przykładu – polski producent odzieży sportowej, marka PEHA proponuje swoim klientom następujące wariantu odzieży odpowiadające wzrostowi dziecka – od 110 cm do 158 cm.

Jak widać z powyższej tabeli można uznać, że dzieci po osiągnięciu wzrostu 164 cm, mogą sięgać już po rozmiary strojów dla dorosłych. Warto jednak pamiętać, że poza wzrostem znaczenie dla wyboru rozmiaru mają również inne aspekty: obwód klatki piersiowej, obwód pasa i ogólny wygląd sylwetki.

Czy warto kupować stroje piłkarskie na wyrost?

W praktyce kupowanie strojów piłkarskich z zapasem nie wpływa dobrze na komfort podczas wykonywanych ćwiczeń. Dziecko może narzekać na niewygodę. Spodenki mogą spadać z bioder podczas wykonywania aktywności, a całość będzie prezentować się niezbyt estetycznie. Odzież sportowa musi być dobrze dopasowana, ale nie obcisła. Należy zatem przygotować się na konieczność sezonowej wymiany odzieży.

Z jakich materiałów powinny być wykonane stroje piłkarskie?

Wiele materiałów lubi się kurczyć w praniu, jeżeli chcesz uniknąć takiego zjawiska w pierwszej kolejności zwróć koniecznie uwagę na rodzaj dzianiny, z jakiej mają być uszyte. W przypadku strojów piłkarskich dobrą dzianiną będzie stuprocentowy poliester o właściwościach oddychających. Przestrzegając wskazówek prania możesz mieć pewność, że nie straci swojej formy i kształtu. Co więcej, jest to również dzianina, którą można dowolnie personalizować. Jedną z technologii nadruków na ubraniach sportowych, która cieszy się największym zainteresowaniem jest sublimacja. Polega na trwałym wtopieniu atramentów we włókna dzianiny poliestrowej. Efektem jest ładny, wyraźny i elastyczny nadruk, odporny na pranie i działanie promieni UV.

Wybierając stroje piłkarskie dla dzieci pamiętaj, aby były dobrze dopasowane rozmiarem. Dzięki temu możesz zapewnić dziecku wygodny komplet do gry, w którym będzie czuło się swobodnie i wygodnie. Szukając ubrań sportowych celuj w produkty od polskich produktów. to gwarancja wysokiej jakości i korzystnego stosunku ceny do jakości.

 

opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama