Reklama

Reklama

Andrzej Klimiuk z bialskiego garnizonu policji pobiegł w Półmaratonie Warszawskim!

Aspirant sztabowy Andrzej Klimiuk, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego z powodzeniem łączy służbę z pasją jaką jest bieganie. W minioną niedzielę funkcjonariusz wystartował w 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim pokazując, że wykonywany zawód nie musi być przeszkodą w spełnianiu siebie.

Posłuchaj ważnego spotu:

W minioną niedzielę odbył się po raz 17. Nationale Nederlanden Półmaraton Warszawski, w którym wystartowało ponad 10 tysięcy uczestników z 67 krajów świata. Półmaraton Warszawski to impreza biegowa odbywająca się corocznie od 2006 roku. Tegoroczna frekwencja była największą od 2019 roku. Trasa półmaratonu liczyła 21,0975 km i biegła trzema dzielnicami Warszawy oraz przez dwa mosty na Wiśle tj. Gdański i Świętokrzyski.

Podczas imprezy Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej miała swojego przedstawiciela. Aspirant sztabowy Andrzej Klimiuk, funkcjonariusz, z ponad 19 letnim stażem w Policji, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego, z powodzeniem łączy służbę z pasją do biegania. Choć jak sam twierdzi jego staż biegowy nie jest długi, każdy start pozwala mu poczuć atmosferę zawodów oraz adrenalinę towarzyszącą „ściganiu”, a także pokonywać swoje słabości osiągając coraz lepsze czasy. Nie przeszkodziła mu w tym również kontuzja, która pojawiła się podczas biegania.

Dodał, że ważną chwilą dla każdego biegacza jest „życiówka”, a tą w biegu na 5 kilometrów osiągnął na początku tego roku, w dniu urodzin swojej córki. W pasji wspierają naszego kolegę najbliżsi. Logo, z którego korzysta stworzył wspólnie z córką Emilką, która również towarzyszyła mu jako kibic w Półmaratonie Warszawskim.

W przypadku naszego kolegi okres przygotowań do półmaratonu to niemal 21 godzin biegu, 228 przebiegniętych kilometrów oraz niemal 16 tysięcy spalonych kalorii w ciągu niecałych 6 tygodni. Jak sam przyznaje start w półmaratonie pozwolił mu sprawdzić swoje możliwości. Był też formą podziękowania wszystkim, którzy na co dzień go wspierają.

Serdecznie gratulujemy i trzymany kciuki podczas kolejnych sportowych wyzwań!

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama