Reklama

Kryminałki: Zabezpieczyli aparaturę i alkohol niewiadomego pochodzenia

Za wyrabianie alkoholu bez wymaganego wpisu do rejestru odpowie 48- latek z gminy Piszczac. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli aparaturę do destylacji, zacier oraz gotowy już produkt. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

Przez weekendem kryminalni z Terespola, weszli na teren jednej z posesji w gminie Piszczac. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że zamieszkujący ją 48-latek produkuje alkohol, bez wymaganego zezwolenia. Na miejscu potwierdzili posiadane informacje.

W trakcie przeszukania całego domu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli około 120 litrów zacieru znajdującego się w beczkach oraz gotowy już produkt. Zabezpieczyli też aparaturę służącą do wyrobu alkoholu.

48-latek usłyszał już zarzuty. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od mężczyzny gotówkę. Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama