Reklama

Moja Przygoda w Muzeum – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 21 kwietnia 2023
, godz. 00:00
Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zaprasza do udziału w Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Tegoroczna edycja konkursu związana jest tematycznie z postacią Mikołaja Kopernika oraz ze spuścizną naukową, badawczą, teologiczną i społeczną, w kontekście czasów w których żył, aż do współczesności.

Głównym organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu. Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zajmuje się organizacją tego konkursu na poziomie podstawowym (regionalnym). Prace nagrodzone, wyróżnione i zakwalifikowane na wystawę pokonkursową przekazywane są na eliminacje do Torunia.

Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież w wieku od 5 do 18 lat.

Warunkiem udziału w konkursie jest zapoznanie się ze zbiorami określonego muzeum lub galerii oraz wykonanie prac z zakresu sztuk wizualnych związanych tematycznie z wybranym eksponatem lub zespołem eksponatów. Będąc pod ich wpływem oddać nastrój i atmosferę towarzyszącą zwiedzaniu ekspozycji, bądź specyfikę działalności danej instytucji. Można skorzystać z doświadczeń uczestnictwa w warsztatach, lekcjach muzealnych, wernisażach, imprezach organizowanych przez muzea, galerie itp.

Tegoroczna edycja konkursu związana jest tematycznie z postacią Mikołaja Kopernika oraz ze spuścizną naukową, badawczą, teologiczną i społeczną, w kontekście czasów w których żył, aż do współczesności.

Każdy z uczestników może wykonać dowolną ilość prac w wybranych przez siebie technikach, w tym form przestrzennych (instalacja, rzeźba) oraz multimediów (grafika komputerowa, film).

Prace należy przesłać do 21 kwietnia 2023 r.
Regulamin oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są pod linkiem https://muzeumbiala.pl/moja-przygoda-w-muzeum-regulamin-edycja-2023-r/

materiał: Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Natalia Wołosowicz Referent ds. promocji Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama