Reklama

Dzień zdrowego odżywiania w Ortelu Książęcym

Pod takim hasłem upłynął dzień 9 marca w Szkole Podstawowej w Ortelu Książęcym Drugim. Tego dnia gościła w naszej szkole dr inż. Angelika Dadej – dietetyk, specjalista ds. żywności i żywienia. Głównym celem spotkania było uświadomienie dzieciom znaczenia zdrowego stylu życia oraz poprawnych nawyków żywieniowych.

Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Pani dietetyk tłumaczyła dlaczego należy ograniczać spożycie słodyczy i słodkich napojów. Dzieci zobaczyły ile kostek cukru kryje się w popularnych przekąskach oraz produktach uznawanych jako zdrowe.

Uczniowie klas 4 – 8 zapoznali się też z modelem zdrowego żywienia, noszącym nazwę Talerz zdrowego żywienia. Pani dietetyk omówiła schemat, który przedstawia jakich produktów można używać więcej, a które ograniczać. Na zakończenie spotkania uczniowie klas 5 – 8 wypełnili test, który posłuży potem do badań naukowych.

Tego dnia, uczniowie wspólnie ze swoimi nauczycielami przygotowali również ze zdrowych produktów zdrowe posiłki. Dominowała różnorodność, bo przecież o to właśnie chodzi. Musimy dostarczać naszemu organizmowi cennych składników odżywczych bogatych w witaminy i mikroelementy. Sałatki owocowe, soki dodają wszystkim krzepy. Poza tym w naszej szkole odbyły się zajęcia, quizy i zabawy związane ze zdrowym odżywianiem.

Na korytarzu szkolnym zawisły też plakaty z informacjami o tym, co należy jeść, aby być zdrowym i pełnym sił. Wykonane one zostały w ramach projektu edukacyjnego pod patronatem Samorządu Uczniowskiego – Wiem co jem – zdrowie na talerzu. Do zdrowego odżywiania zachęcają również piękne i kolorowe plakaty wykonane przez uczniów klasy 3.

Wierzymy, że zdrowe odżywianie stanie się naszą codziennością, a także sprawi, że świadomość wyboru potraw i składników będzie o wiele większa. Jak pisał Ludwik Feuerbach „Człowiek jest tym, co je”, dlatego postawmy na zdrowe odżywianie nie tylko od święta, ale przede wszystkim na co dzień. Powodzenia!

materiał: Szkoła Podstawowa w Ortelu Książęcym Drugim
tekst i zdjęcia : Barbara Ossowska w Szkole Podstawowej w Ortelu Książęcym Drugim
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama