Reklama

Jan Kulbaczyński pobiegł w maratonie już 211 raz! (film) (galeria)

12 Cross Maraton Jana Kulbaczyńskiego po Ziemi Kodeńskiej i Piszczackiej był zarazem 211 z kolei maratonem biegacza, który już po raz kolejny dał się poznać zarówno jako świetny organizator ogólnopolskiej imprezy biegowej, jak i człowiek o niezrównanej kondycji fizycznej.

Około 40 zawodników wyruszyło z miejscowości Rapcze i pobiegli trasą polno-leśną po terenach gmin Kodeń i Piszczac. Po drodze m.in. Dobromyśl, Zahorów, Trojanów i meta ponownie w Rapczu.  To łącznie 42,195 km.

Na linii startu pojawili się biegacze z różnych zakątków kraju. – Cieszę się bardzo, że przyjeżdżacie tutaj. Dla siebie, żeby ukończyć bieg, ale przede wszystkim dla Janka, dla naszej ikony Podlasia. Witamy Was na naszej pięknej ziemi podlaskiej – mówił do biegaczy przewodniczący rady powiatu bialskiego Mariusz Kiczyński. – Przed państwem 42 kilometry zmagań z dystansem i własnymi słabościami, życzę byście pokonali ten dystans i słabości i osiągnęli jak najlepsze czasy – dodał wójt gminy Kodeń Jerzy Troć.

Organizatorami wydarzenia byli Daniel Tomaszuk i Edward Tomaszuk z firmy Edwood, Nadleśnictwo Chotyłów, Gminy Kodeń i Piszczac.- To już dwunasty, najstarszy maraton w województwie lubelskim. Jak przebiegnę to będzie to mój 211 maraton – mówił podczas rozpoczęcia wydarzenia jego współorganizator Jan Kulbaczyński.

Wyniki:

mężczyźni
I miejsce Michał Żukiewicz, Radzyń Podlaski
II miejsce Kamil Matyjaszczyk, Siemiatycze
III miejsce Emil Chodowiec, Nużec Stacja

kobiety
I miejsce Anna Psuja, Świdnik
II miejsce Teresa Wysocka, Siemiatycze
III miejsce Joanna Charytoń, Siemiatycze

 

materiał: Radio Biper Gmina Kodeń
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama