Reklama

Reklama

Mieszkanki Gminy Międzyrzec Podlaski świętowały hucznie podczas X Forum Kobiet w Misiach (film) (galeria)

Jubileuszowe, bo już X Forum Kobiet Gminy Międzyrzec Podlaski, przeszło do historii, ale w pamięci uczestniczek zapewne zagości na długo. Panie przybyły bardzo licznie do Miś, gdzie organizatorzy zadbali o każdy szczegół uroczystości. Nie zabrakło życzeń, kwiatów, tortu, sentymentalnego, ale i zabawnego pokazu mody, a przede wszystkim kolejnych nagrodzonych Kobiet Aktywnych.

Posłuchaj ważnego spotu:

Dziesiątemu już Forum Kobiet Gminy Międzyrzec Podlaski przyświecało hasło „Piękna Całą Sobą” i właśnie piękno kobiety, nie tylko zewnętrzne, ale też emanującą z niej siłę i wyjątkowość, organizatorzy podkreślili tego dnia z całą mocą przygotowując bogaty program uroczystości, której urodzinowy wymiar zbiegł się z jubileuszem 50-lecia Gminy Międzyrzec Podlaski przypadającym na rok 2023. – Hasło dzisiejszego forum brzmi „Piękna Całą Sobą”. Bo jesteśmy piękne całe. Zewnętrznie, wewnętrznie, w każdym wieku i o każdej porze. Nasze piękno to uśmiech, inteligencja, wrażliwość, to, czym emanujemy i to, w co same wierzymy. Nasze piękno to doświadczenia, nasze pasje, emocje i akceptacja siebie taką jaka jestem. Każda z nas jest piękna całą sobą – tymi słowami powitały zgromadzonych prowadzące uroczystość dyrektor GOK Sylwia Hubica i dyrektor GBP Magdalena Chodzińska.

Przede wszystkim tego dnia został rozstrzygnięty konkurs „Kobieta Aktywna„, który pozwala uhonorować kobiety wyróżniające się na tle innych poprzez swoją działalność i zaangażowanie w dziedzinie kultury, inicjatyw społecznych i przedsiębiorczości. W tym roku jury konkursowe przyznało nagrody:

„Kobieta Społecznik” Anna Sidorczuk z Krzewicy
Druhna OSP w Krzewicy od 2013 i już od samego początku swojej społecznej działalności dała się poznać jako osoba godna zaufania. Obecnie sprawuje funkcję skarbniczki w zarządzie OSP Krzewica. To kobieta gotowa do poświęceń oraz aktywnego działania na rzecz lokalnej społeczności, nie tylko w szeregach Stowarzyszenia OSP Krzewica. Wielokrotnie altruistycznie uczestniczyła w przedsięwzięciach realizowanych przez OSP Krzewica, jak i Gminę Międzyrzec Podlaski. Pani Anna jest jedną z założycielek Kobiecej Drużyny Pożarniczej w Krzewicy. Przez wiele lat opiekowała się Młodzieżową Drużyną Pożarniczą w Krzewicy. Dwukrotnie uczestniczyła wraz z KDP Krzewica w zawodach wojewódzkich w sporcie pożarniczym, awansując w ostatnim czasie do szczebla krajowego. Uczestniczy czynnie w szkoleniach oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Organizuje oraz bierze aktywny udział w uroczystościach patriotyczno- religijnych. Ponadto, jest zaangażowana w życie parafii Krzewica. Pani Anna jest sympatyczną, kontaktową, odpowiedzialną kobietą, godną naśladowania.

wyróżnienia: Mirosława Michaluk z Sitna, Ewa Turyk z Puchacz oraz Natalia Sawczuk z Rogoźnicy

„Kobieta Kultury” Zofia Samociuk z Koszelik
Bardzo miła, ciepła i sympatyczna osoba, która nigdy nie odmawia pomocy. Jest aktywną członkinią Klubu Seniora w Koszelikach i chętnie wspiera wszelkie inicjatywy i działania Klubu. Pani Zofia pozytywnie wpływa na rozwój klubu. W sposób szczególny zaangażowała się w ubiegłoroczne I Wieczory Teatralne w gm. Międzyrzec Podlaski realizowane w ramach projektu „Wspólnie tworzymy Kluby Seniora”, współtworząc bajkę o Jasiu i Małgosi. Pani Zofia to artystyczna dusza, nie raz zachwyca publiczność swoim talentem wokalnym, ale także humorystyczną (i nie tylko) twórczością pisarską, którą prezentuje na forum gminy, np. podczas „Niedzieli z folklorem” w Rogoźnicy.

„Kobieta Przedsiębiorca” Bożena Kochanowska z Rogoźnicy Kolonii
Od wielu lat wspólnie z mężem prowadzi Gospodarstwo Ogrodnicze Kochanowscy w Rogoźnicy Kolonii. Jej osobistą pasją jest uprawa kwiatów, jednakże wdrożyła się także w uprawę pomidorów, by wspomagać męża w prowadzeniu biznesu. W gospodarstwie Pani Bożena
zatrudnia Polki, ale także wiele kobiet z Ukrainy, dając im poczucie bezpieczeństwa, wsparcie i darząc je szacunkiem. Pani Bożena jest kobietą niezwykle pracowitą, odpowiedzialną, wspierającą i multizadaniową. Jak to w każdym biznesie, Pani Bożena nie boi się nieprzespanych nocy, nie straszne są jej kryzysowe sytuacje, zarówno w pracy, jak i w życiu. Jej wrodzona przedsiębiorczość pozwala jej poradzić sobie w każdych warunkach. Mistrzyni zarówno firmowej, jak i domowej logistyki, ale także rachunkowości, a prywatnie niezwykle uśmiechnięta, oddana rodzinie kobieta z ogromnym sercem, pełna ciepła, serdeczności, życiowej mądrości, której dom jest zawsze otwarty na innych ludzi. Żona, mama trójki dzieci, od niedawna także babcia.

wyróżnienia: Anna Charczuk ze Strzakł oraz Iwona Jakoniuk z Puchacz

Dodatkowo z inicjatywy wójta Krzysztofa Adamowicza za szczególnie aktywną działalność wyróżnienie otrzymały tego dnia członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Maniówki” z Mań oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Łubów. Uhonorowano również wszystkie dotychczasowe laureatki i wyróżnione panie w konkursie „Kobieta Aktywna Gminy Międzyrzec Podlaski”, który odbywa się od 2015 r.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa portretów 92 kobiet działających na rzecz gminy, wykonanych kilka dni wcześniej podczas sesji zdjęciowej przez Natalię Potocką, fotograf prowadzącą Studio Trzecia Strona Lustra. – Ideą przyświecającą stworzeniu wystawy było pokazanie zwyczajnych, choć tak naprawdę nadzwyczajnych twarzy kobiet, ich głębokich spojrzeń, promiennych uśmiechów, różnic i podobieństw – wszystkiego, co nas wyróżnia, a tak naprawdę łączy w byciu kobietami. Każda z Pań jest piękna taka, jaką jest, piękna całą sobą. I każda tak samo ważna – przybliżyła szczegóły inicjatywy Sylwia Hubica.

Przed budynkiem szkoły można było również obejrzeć plenerową wystawę o gminie Międzyrzec Podlaski, która prezentowała rozwój i przemiany w ostatnich latach. Do dyspozycji pań oddano także stoisko z biżuterią, kosmetykami, pracami malarki z Szach oraz stoisko gminnej spółdzielni socjalnej „Razem”.

Z sympatią, wzruszeniem i wybuchami śmiechu spotkał się wyjątkowy, sentymentalny powrót do przeszłości w postaci pokazu mody obejmujący style i ubiory od lat ’70 do współczesności, który zaprezentowały przedstawicielki urzędu gminy, instytucji kultury oraz szkół w Rzeczycy, Halasach i Misiach.

Wieczór uprzyjemniły występy przedszkolaków i uczniów miejscowej szkoły podstawowej. Grupa „Żabki” zaprezentowała taniec z kapeluszami, natomiast „Żabki” i „Jagódki” – taniec Babuszki. „Gumisie” zatańczyły kujawiaka, a „Krasnoludki” wirowały z chustami. Natasza Pietruk wystąpiła z utworem „Żyj do przodu”, Magda Byczyk zaśpiewała „Być kobietą”, Julia Pawłowska i Apolonia Jędruchniewicz zaprezentowały utwór „Ramię w ramię”, Maciej Brzeziński wyrecytował wiersz „Portret kobiecy” Wisławy Szymborskiej, a Maciej Piotrowicz wiersz „Dzień Kobiet” K.I. Gałczyńskiego.

Dodatkową atrakcją był jubileuszowy tort, o który zadbała rada rodziców miejscowej szkoły, wręczone paniom różyczki i nasiona kwiatów, a także loteria z nagrodami. Życzenia przybyłym na uroczystość kobietom złożyli tego dnia wójt Krzysztof Adamowicz, radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Barbara Barszczewska oraz posłowie na Sejm RP Marcin Duszek i Dariusz Stefaniuk.

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk / Krzysztof Lewczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama