Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Marszałek odwołał Chodzińskiego. Na sygnale do szpitala skierowany został Dyrektor Pogotowia

Marszałek podjął decyzję wobec Adama Chodzińskiego. Od dzisiaj przestaje on pełnić funkcję dyrektora bialskiego szpitala. Uleczyć sytuację bialskiej jednostki zdrowia ma Artur Kozioł, dotychczasowy Dyrektor Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej.

Posłuchaj ważnego spotu:

Ujemny wynik finansowy, brak zaufania oraz brak realizacji założeń wobec polityki ochrony zdrowia województwa to główne powody decyzji Marszałka Województwa Lubelskiego. Jego wniosek pozytywnie zaopiniowała także na początku roku społeczna rada szpitala. Zarząd Województwa Lubelskiego zdecydował, że sytuację po Chodzińskim ma naprawić Artur Kozioł, dotychczasowy Dyrektor Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej. Zarząd powierzył mu pełnienie obowiązków Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej do momentu rozstrzygnięcia konkursu, który ma zostać niebawem ogłoszony.

Kozioł niewątpliwie sprawdził się jako Dyrektor Stacji. Bialskie Pogotowie nie jednokrotnie choćby w ogólnopolskich mediach było podawane jako wzór dobrego zarządzania. Artur Kozioł jest absolwentem Executive Master of Business Administration ( EMBA) w Collegium Humanum – Szkole Głównej Menedżerskiej w Warszawie oraz studiów podyplomowych w zakresie ochrony danych osobowych na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Lublinie.

W roku 2018 rozpoczął pracę w Stacji Pogotowia Ratunkowego jako Zastępca Dyrektora Ds. Administracyjno-Technicznych. Finalnie w 2020 roku został powołany na stanowisko Dyrektora Stacji całkowicie zmieniając oblicze bialskiej jednostki. Zmiany oraz przedsięwzięcia przez niego zainicjowane znacząco poprawiły warunki pracy zatrudnionych tam medyków oraz jakość udzielanych świadczeń medycznych. O realizowanych w bialskim pogotowiu projektach mówiły największe ogólnopolskie media. Jednostka w okresie zarządzania przez Artura Kozioła osiągnęła ponadprzeciętnie wysokie wyniki finansowe.

W roku 2020 – 1 323 278,07 zł, w roku 2021- 1 637 458,77 zł oraz w roku 2022 – 2 059 352,06 zł. Pozwoliło to nie tylko na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego i realizacje długo wyczekiwanych inwestycji, ale też przełożyło się na wzrost wynagrodzeń pracowniczych. Zrealizowane w Stacji projekty, za kadencji Kozioła, o których było szczególnie głośno to nasobny system alarmowy, który chroni ratowników medycznych przed przejawami przemocy i agresji ze strony agresywnych pacjentów i osób postronnych oraz „Osiedle przyjazne służbom ratunkowym” mający na celu ułatwić dotarcie służbom ratunkowym na teren osiedli zamkniętych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również seria materiałów wideo o tematyce prozdrowotnej z udziałem ratowników bialskiej stacji. Filmy uświadamiają społeczeństwo jak zachować i doskonalić własne zdrowie, ale też jak zachować się w przypadku wystąpienia choroby i jak zmniejszać jej negatywne skutki.

materiał: Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Wojtek Babicz
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Są 3 komentarze do tego artykułu.

  1. Pragnę zauważyć że opluwałeś Chodzińskiego gdy ten zwalniał Haidara, teraz raptem dobry ?

 1. Komedia
  Manager po AWF i nauczyciel wf na zastępstwie
  Giermek stefana i totalny brak doświadczeni a
  Pis rozwali wszystko.
  Ciekawe jak u niego z maturą ?

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama