Reklama

Janów Podlaski: Dzielnicowi spotkali się z przedszkolakami

Dzielnicowi z Janowa Podlaskiego regularnie spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Ostatnio spotkanie takie odbyło się w Zespole Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim. Mundurowi przybliżyli najmłodszym zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wiele uwagi poświęcili też obowiązkowi korzystania z elementów odblaskowych. Na zakończenie maluchy otrzymały odblaski przygotowane przez sponsora. Spotkanie na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.

Dzielnicowi janowskiego komisariatu spotkali się ostatnio z przedszkolakami będącymi wychowankami Przedszkola Samorządowego w Janowie Podlaskim. Pogadanka odbyła się w ramach akcji „Świeć Przykładem”. W trakcie spotkania asp. Wojciech Wiszniewski oraz mł. asp. Aneta Filc w przystępny dla maluchów sposób przybliżyli dzieciom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominali o obowiązku korzystania z fotelików w czasie jazdy samochodem oraz zwrócili uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z obcymi osobami.

Funkcjonariusz opowiadali również o obowiązku noszenia po zmroku w terenie niezabudowanym elementów odblaskowych. Tłumaczyli jak duży ma to wpływ na bezpieczeństwo zarówno samych pieszych jak i kierowców, którzy często w ostatnim momencie zauważają nieoświetlonego uczestnika ruchu. Dzieci miały też okazję wykazać się już posiadaną wiedzą o bezpiecznym uczestnictwie w ruchu drogowym – która, jak się okazało, wcale nie była mała.

Na przedszkolaki czekała dodatkowa atrakcja. Do akcji przyłączyła się firma Bakalland S.A. z Janowa Podlaskiego, która ufundowała i przekazała przedszkolakom elementy odblaskowe Dzieci nie kryły zadowolenia i promienne uśmiechy gościły na ich twarzach. Zobowiązały się również korzystać z otrzymanych odblasków.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama