Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Z pracownikami Poczty o oszustwach. Spotkanie w bialskim urzędzie

Policjanci Komendy Wojewódzkiej w Lublinie spotkali się z pracownikami bialskiej Poczty. To kolejne już miejsce na mapie naszego województwa, gdzie odbyło się takie szkolenie. Funkcjonariusze rozmawiali o metodach działania oszustów oraz sposobach reagowania na takie zagrożenia. Jest to niezwykle istotne w związku z pojawiającymi się przypadkami przekazania pieniędzy przestępcom przez seniorów za pośrednictwem usług pocztowych.

Posłuchaj ważnego spotu:

Spotkanie odbyło się w siedzibie Urzędu Pocztowego mieszczącego się na Placu Wolności w Białej Podlaskiej. Nasze miasto to kolejny już punkt na mapie województwa lubelskiego , gdzie odbyło się szkolenie organizowane przez policjantów Komendy Wojewódzkiej w Lublinie dedykowane pracownikom Poczty Polskiej.

Funkcjonariusze zapoznali uczestników spotkania ze sposobami działania sprawców podając przykłady oszustw, do których doszło na terenie naszego powiatu, gdzie seniorzy przekazali pieniądze właśnie za pomocą placówki pocztowej. Przedstawili też rodzaje pojawiających się oszustw: na wnuczka, policjanta, czy też funkcjonariusza CBŚP. Przestrzegali, jak nie paść ich ofiarą oraz jak właściwie na nie reagować.

Wiedząc jak ważne są działania profilaktyczne w zakresie zapobiegania oszustwom wobec seniorów, policjanci apelowali do pracowników Poczty o to, aby informowali osoby starsze korzystające z usług placówki o zagrożeniach związanych z tego typu przestępstwami. Uczulali także słuchaczy, aby zwracali szczególną uwagę na nietypowe zachowania seniorów i nietypowe wpłaty dokonywane przez osoby starsze.

Apelowali by w każdym przypadku, gdy zaistniała sytuacja wzbudzi podejrzenia pracowników natychmiast informowali o tym mundurowych, którzy sprawdzą każdy taki przypadek. Dodając, że sprawcy oszustw często są zatrzymywani dzięki współpracy właśnie z instytucjami do których zgłaszają się seniorzy nieświadomi zagrożenia.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama