Reklama

Fotografia inaczej tworzona – wernisaż Piotra Stefana Perczyńskiego w Galerii Podlaskiej (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 4 marca 2023
, godz. 17:00
Piotr Stefan Perczyński urodził się w Białej Podlaskiej. Autor uprawia fotografię klasyczną czarno-białą i barwną ,fotografię otworkową oraz techniki historyczne - gumę i pigment. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na ogólnopolskich konkursach fotograficznych. Od roku 1995 jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Zapraszamy na wernisaż artysty już 4 marca o godz. 17:00 w Galerii Podlaskiej, BCK Biała Podlaska, zapraszamy!

Piotr Stefan Perczyński urodził się w Białej Podlaskiej w roku 1950. Jest absolwentem I Liceum im. JI Kraszewskiego. Wykształcenie plastyczne oraz studia filozoficzno-teologiczne na KUL. W latach 1985-1995 związany z Gorzowskim Towarzystwem Fotograficznym. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na ogólnopolskich konkursach fotograficznych. Od roku 1995 jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.

Autor uprawia fotografię klasyczną czarno-białą i barwną ,fotografię otworkową oraz techniki historyczne – gumę i pigment. Powstały cykle fotograficzne :

„Moja fotografia”
„Fotografia w technice gumy”
„Pejzaż Lubelski”
„Lublin na koniec wieku”
„Autografy”
„Plac apelowy-obraz z pamięci”
„Dwie Drogi- dwa Znaki”

Prace były prezentowane na ponad dwudziestu wystawach indywidualnych oraz kilku zbiorowych. Obok fotografii uprawiam również malarstwo.

Tytuł wystawy: „ FOTOGRAFIA INACZEJ TWORZONA”

Guma dwuchromianowa jest techniką fotograficzną pozytywową opracowaną w drugiej połowie XIX wieku. Polega na wykorzystaniu garbujących właściwości dwuchromianu potasu w połączeniu w tym przypadku z naturalną gumą arabską. Podczas naświetlania zabarwiona pigmentem guma arabska staje się nierozpuszczalna w wodzie. Technika ta pozwala twórcy na indywidualną kreację obrazu fotograficznego, w skrajnych przypadkach upodabniając fotografię do malarstwa czy grafiki.

materiał: Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Marta Woźniak Impresariat artystyczny Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama