Reklama

Reklama

Choroby odkleszczowe jako temat przewodni bialskiego seminarium (film) (galeria)

Choroby odkleszczowe, jako jeden z aktualnych problemów medycznych i społecznych, stały się głównym tematem seminarium, które w dniu 23 lutego odbyło się w gmachu Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych w Białej Podlaskiej. Spotkanie poświęcono analizie tematyki dotyczącej wybranych chorób, w tym boreliozy z Lyme i kleszczowego zapalenia mózgu, ich objawom, diagnostyce i profilaktyce.

Posłuchaj ważnego spotu:

W seminarium wzięły udział przede wszystkim osoby zainteresowane tematyką chorób odkleszczowych, w tym przedstawiciele środowisk zawodowo związanych z eksploatacją lasów, osoby zajmujące się łowiectwem, pracownicy ochrony zdrowia oraz studenci, zwłaszcza kierunków medycznych, rolniczych i turystyki. W gronie prelegentów znaleźli się znakomici specjaliści z zakresu medycyny, immunologii, a także osoby narażone na choroby odkleszczowe z racji podejmowanych aktywności zawodowych i hobbystycznych.

Omówiono objawy, diagnostykę i profilaktykę chorób odkleszczowych takich jak borelioza z Lyme i kleszczowe zapalenie mózgu, poruszony został również temat udziału zwierząt domowych i żyjących w stanie dzikim w transferze patogenów zagrażających zdrowiu człowieka.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama