Reklama

Kryminałki: Pomimo aktywnego zakazu przyjechał autem na włamanie

Za kradzież oraz włamania odpowie 32-latek zatrzymany przez kryminalnych z Terespola. Łupem sprawcy padły między innymi elektronarzędzia i przewody elektryczne. Straty wyceniono na niemal 14 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Mężczyzna będzie również odpowiadać za posiadanie narkotyków i jazdę pomimo aktywnego zakazu. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec ubiegłego tygodnia dyżurny terespolskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o włamaniu do pomieszczeń gospodarczych. Do zdarzenia doszło na terenie składu opału w gminie Terespol. Łupem sprawcy padły elektronarzędzia i przewody elektryczne. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o ten czyn. Okazało się, że jest to 32-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. W aucie 32-latka policjanci ujawnili część skradzionych przedmiotów, a przy nim woreczki z narkotykami. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to marihuana i amfetamina. Ustalili również, że część skradzionych przedmiotów sprawca sprzedał na skupie złomu, a na miejsce zdarzenia przyjechał autem, pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów widniejącego na jego koncie.

Z informacji policjantów wynikało, że nie są to jedyne czyny, o które mężczyzna jest podejrzany. Odpowiadał będzie też za kradzież, do której doszło w połowie ubiegłego roku na terenie tej samej firmy, a także włamanie do koparki i kradzież oleju napędowego. Do wszystkich zdarzeń doszło na terenie gminy Terespol, a straty oszacowane zostały łącznie na kwotę niemal 14 tysięcy złotych.

32-latek usłyszał już zarzuty. Dzisiaj doprowadzony zostanie do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Z popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama