Reklama

Reklama

Biała Podlaska i Terespol: Akademiccy licealiści w konkursie wiedzy o Sejmie RP – to dopiero było wyzwanie!

W dniu 16 lutego 2023 roku uczniowie z Akademickich Liceów Ogólnokształcących (ALO) w Białej Podlaskiej i Terespolu wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Sejmie RP zorganizowanym przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu RP z inicjatywy posła na Sejm RP Dariusza Stefaniuka.

Posłuchaj ważnego spotu:

Wydarzenie zaszczycił swoją obecnością prof. dr hab. Jerzy Nitychoruk Rektor Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II. Rywalizację poprzedził wykład przeprowadzony przez przedstawicieli Wszechnicy Sejmowej, po którym niemal 50 uczestników zmierzyło się z testem wiedzy dotyczącej funkcjonowania władzy ustawodawczej w Polsce. Konkurs wygrał Robert Jaworski, uczeń klasy maturalnej ALO w Białej Podlaskiej. Drugie i trzecie miejsca zajęli uczniowie ALO w Terespolu Bartosz Stefaniuk i Oliwia Tymon. Warto zaznaczyć, że uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy. Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.

materiał: Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II
tekst i zdjęcia: Jowita Grochowiec Dyrektor Gabinetu Rektora, Rzecznik Prasowy Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama