Powiatowy Turniej Siatkówki w Łomazach (film) (galeria)

12 lutego 2023 roku na hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej. Rywalizacja miała miejsce z inicjatywy powstającej sekcji siatkówki w Łomazach.

Turniej otworzyli gospodarz obiektu Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, Bogumiła Wińska Dyrektor Placówki oraz Radny Powiatowy i Przewodniczący Powiatowego LZS Arkadiusz Maksymiuk. Następnie piszący te słowa zaprezentował drużyny i omówił zasady przeprowadzenia turnieju. Ustalono, że gra będzie toczyła się do dwóch wygranych setów do 15-tu punktów każdy.

W zawodach wystartowało 13 drużyn z powiatu bialskiego. Rywalizacja toczyła się w trzech grupach. W systemie każdy z każdym zwycięzcy grup i druga drużyna z najlepszym bilansem przechodziły do półfinału. W grupie A grały ekipy: Wesołe Poziomki Łomazy, Starzy i Młodzi, EKONOMIK, Halowicze II oraz Dor-Truck Czosnówka. Rywalizację dopiero w ostatnim bezpośrednim meczu wygrał zespół Ekonomika, który pokonał Starych i Młodych po zaciętym tie breaku. W drugiej grupie rywalizowały zespoły Klub Biegacza Biała Biega, Niedźwiadki Studzianka/ Łomazy, Czwórka Biała Podlaska oraz Halowicze I. Grupę wygrali z kompletem zwycięstw ci ostatni. W trzeciej najlepszy teamem okazał się Gaj Zalesie, który pokonał Niwę Łomazy, Giebel Biała Podlaska i Samych Swoich Do trzech zwycięzców grup dołączyła najlepsza z drugich lokat ekipa Samych Swoich. W w wyniku losowania w półfinale zagrał Gaj Zalesie z Ekonomikiem i Halowicze I z Samymi Swoimi. Pierwszy zacięty mecz wygrał Gaj Zalesie choć młodzież postawiła się bardzo mocno i w drugim secie uległa dopiero na przewagi. Przeciwnikami Zalesia w finale była ekipa Halowicze I. W finale o zwycięstwie musiał zadecydować tie-break ponieważ pierwszy set padł łupem Halowiczów 15-8. W drugim Gaj wygrał 15-8. W trzecim idąc za ciosem zawodnicy z Zalesia udowodnili swoją wyższość wygrywając 15-7 i cały turniej w którym stracili tylko jednego seta.

W meczu o trzecie miejsce po raz drugi tego dnia trafiły na siebie ekipy Starzy i Młodzi oraz EKONOMIKA. Młodzież przegrała pierwszego seta do 5. W drugim wzięli się do pracy i wygrali do 13. W trzecim decydującym i zaciętym Starzy i Młodzi pokonali przeciwników 15-12 i zajęli 3 miejsce.

Puchary dla trzech pierwszych ekip ufundowała Gmina Łomazy. Nagrody rzeczowe i dyplomy przekazane zostały przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej oraz LZS. Serdeczne podziękowania należą się dla zawodników z drużyn, którzy sędziowali poszczególne mecze oraz Prezesa Nowy Łomazy Romana Bańkowskiego za wsparcie w arbitrażu półfinału oraz finału.