Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Odprawa roczna bialskich policjantów

W piątek w sali konferencyjnej komendy miejskiej odbyła się odprawa roczna podsumowująca wyniki pracy bialskich policjantów. W odprawie wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinsp. Artur Bielecki, kadra kierownicza bialskiej jednostki jak też zaproszeni goście. Jednym z elementów spotkania było symboliczne przekazanie przez starostę bialskiego kluczyków do radiowozu zakupionego dzięki dofinansowaniu przez jednostki samorządu terytorialnego.

Posłuchaj ważnego spotu:

W piątek odbyła się narada służbowa, na której podsumowany został miniony rok pracy bialskich policjantów. W naradzie uczestniczyli: Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinsp. Artur Bielecki, Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej insp. Wojciech Czapla wraz z Zastępcami i kadrą kierowniczą oraz zaproszeni goście: Starosta Bialski Pan Mariusz Filipiuk, Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk, Wójt Gminy Biała Podlaska Pan Wiesław Panasiuk oraz przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości Pan Roman Zazula Prezes Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej, Pan Jacek Drabarek kierownik Ośrodka Zamiejscowego Prokuratury Okręgowej w Lublinie z siedzibą w Białej Podlaskiej oraz Pan Michał Roman, p.o. Prokuratora Rejonowego w Białej Podlaskiej. Na spotkaniu nie zabrakło też przedstawicieli służb mundurowych współpracujących na co dzień z bialską komendą.

Po tym I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej mł. insp. Robert Winiarek, podsumował rok pracy policjantów pionu kryminalnego odnosząc się do poziomu uzyskanych wyników w porównaniu do lat ubiegłych. Pan Komendant omówił wyniki osiągane w poszczególnych kategoriach podkreślając wysoki poziom wykrywalności przestępstw szczególnie uciążliwych społecznie. Dalsza część odprawy dotyczyła pracy policjantów pionu prewencyjnego. Tą tematykę referował Zastępca Komendanta nadkom. Mariusz Kononiuk odnosząc się do poziomu uzyskiwanych rezultatów pionu prewencji oraz ruchu drogowego. Pan Komendant prezentował też działania profilaktyczne realizowanie przez bialską jednostkę jak też wyniki osiągnięte przez bialską grupę „SPEED”. Podkreślił również rolę debat społecznych, jako bezpośrednią formę kontaktu z lokalną społecznością.

W dalszej części narady nastąpiło było symboliczne przekazanie przez starostę bialskiego kluczyków do radiowozu marki Kia, który zakupiony został w ubiegłym roku, dzięki dofinansowaniu przekazanemu przez jednostki samorządu terytorialnego. Głos zabrał również Prezydent Miasta Biała Podlaska dziękując za dotychczasową współpracę.

Podsumowując odprawę głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinsp. Artur Bielecki, który także złożył podziękowania za osiągnięte wyniki oraz wysoki poziom pracy bialskich mundurowych i pracowników korpusu służby cywilnej które przekładają się na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Podziękował też zaproszonym gościom za tak ważną współpracę i pomoc w realizacji naszych ustawowych obowiązków.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama