Reklama

Biała Podlaska: Spółdzielnia będzie walczyć z wykluczeniem zawodowym

Oferuje usługi sprzątające, zajmuje się opieką nad starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi, a do tego zadba o zieleń. Ruszyła Bialska Spółdzielnia Socjalna Caritas, która tworzy nowe miejsca pracy i jest brakującym ogniwem w walce z wykluczeniem społecznym i zawodowym.

Bialska Spółdzielnia Socjalna Caritas została założona przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Jest elementem rynku pracy, pozwalającym na walkę z wykluczeniem społecznym i zawodowym.

W Białej Podlaskiej trwa właśnie zatrudnianie nowych pracowników – siedem osób trafiło już do działów „opieka nad osobami starszymi” oraz „usługi sprzątające”. Spółdzielnia i Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej wygrały w ostatnim czasie przetarg ogłoszony przez MOPS Biała Podlaska na opiekę nad osobami zamieszkałymi na terenie tego miasta. Bialczanie dbają też coraz bardziej profesjonalnie o czystość i porządek – spółdzielnia co i raz zdobywa nowe zlecenia na sprzątanie. Działy te cieszą się zainteresowaniem, również dlatego, że są otwarte na zatrudnianie absolwentów bialskiego CIS.

Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych. Nasze usługi są wysokiej jakości i w konkurencyjnych cenach – mówi Andrzej Hojna, kierownik Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej i prezes BSSC.

Ta rozwijająca się forma pomocy osobom bezrobotnym jest bezcenna. – Widzimy, że jest ona potrzebna absolwentom Centrum Integracji Społecznej. Zwłaszcza tym, którzy jeszcze niepewnie czują się na rynku pracy – tłumaczy A. Hojna. – Praca w Spółdzielni jest bowiem naturalnym przedłużeniem reintegracji społecznej i zawodowej. Im więcej stworzymy miejsc pracy, tym bardziej zrealizujemy naszą misję.

W planach Spółdzielni jest rozbudowa struktury do co najmniej czterech działów. Jak zapewnia A. Hojna, to pozwoli zdywersyfikować działalność, a tym samym zmniejszyć ryzyko rynkowe, oraz zróżnicować ofertę zatrudnienia dla podopiecznych CIS.

Kontakt:

Bialska Spółdzielnia Socjalna Caritas:
sekcja porządkowa – tel. 721-932-053
sekretariat – tel. 885-871-777
ul. Warszawska 15 w Białej Podlaskiej

 

materiał, tekst: AH,AN
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama