Reklama

Wielkie otwarcie gminnej siłowni w Piszczacu (film) (galeria)

W dniu 1 lutego nastąpiło oficjalne otwarcie siłowni w budynku Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu. Symboliczną wstęgę przecięli wspólnie wójt Gminy Piszczac Kamil Kożuchowski i przedstawiciel Rady Gminy Piszczac radny Piotr Kurowski.

Siłownia powstała w budynku starej szkoły w Piszczacu, w którym po przebudowie i modernizacji znalazło swoją siedzibę Gminne Centrum Kultury i Sportu. Odwiedzający na na co dzień ośrodek mogą również korzystać z sali kinowej i tanecznej oraz pomieszczeń świetlicowych. Budynek został poddany rewitalizacji w ramach inwestycji pod nazwą „Przebudowa budynku byłej szkoły dla potrzeb GCKiS wraz z zagospodarowaniem terenu przy GCKiS”, która jest częścią gminnego projektu „Rewitalizacja obszaru zdegradowanego w Gminie Piszczac poprzez modernizację i uporządkowanie przestrzeni publicznej”. Inwestycja zamknęła się kwotą niemal 3 mln złotych.

Więcej o inwestycji:
Piszczac: Zakończono przebudowę i remont budynku dawnej szkoły <<==>> LINK

Dwie nowoczesne sale pomieściły różnorodne sprzęty sportowe, z których będą mogli korzystać odwiedzający siłownię. – Wniosek, pieniądze, dotacje, wyposażenie, potem konsultacje – to wszystko wchodzi w skład sukcesu tego miejsca – podkreślił wójt Kamil Kożuchowski składając podziękowania osobom, które szczególnie zaangażowały się w doprowadzenie do powstania siłowni. – Cieszę się, że ta siłownia będzie kolejnym punktem na sportowej, edukacyjnej mapie gminy Piszczac. Mam nadzieję, że będą z niej korzystać nie tylko mieszkańcy gminy. Dołożymy wszelkich starań, aby to miejsce było zawsze atrakcyjne, będziemy je w miarę możliwości unowocześniać i sprawiać, by było dostępne dla jak największej liczby mieszkańców. 

Jak zaznacza włodarz, sam pomysł na siłownię nie jest nowy, bo w tym budynku już się kiedyś ona mieściła, a sprzęty do niej dokupowane były systematycznie z budżetu gminy i funduszy sołeckich. Obecnie do realizacji zadania zostały zaangażowane znaczne środki zewnętrzne. – Przy okazji modernizacji tego miejsca skorzystaliśmy z funduszy unijnych w ramach programu rewitalizacji obszarów zdegradowanych. Całość to prawie 8 mln złotych, natomiast to miejsce, w którym się znajdujemy i jego wyposażenie kosztowało prawie 250 tys. złotych. Staraliśmy się wybrać sprzęt jak najwyższej jakości. Musieliśmy się poradzić osób, które z takich rzeczy korzystają na co dzień. Udało się przeprowadzić przetarg w taki sposób, żeby wyłonić wykonawcę, który dostarczy „mercedesa” spośród firm zapewniających sprzęt siłowy. 

Do podziękowań dołączył radny Piotr Kurowski. – Dziękuję wszystkim osobom, które doradzały przy zakupie sprzętu, pomagały go wybierać, bo my na co dzień nie jesteśmy specjalistami od tego typu sportów. Dzięki tym osobom mamy sprzęt profesjonalny. Dziękuję również sekretarzowi, który czuwał nad tym zadaniem.

Siłownia rozpoczęła swoje funkcjonowanie z pierwszym dniem lutego i przez kolejne dni aż do 11 lutego będzie dostępna bezpłatnie dla odwiedzających. Czynna będzie w godzinach:

poniedziałek, środa, piątek 14:00 – 20:00
wtorek, czwartek 8:00 – 14:00

Karnety można będzie nabyć w GCKiS od dnia 13 lutego. Opiekunem siłowni będzie Dariusz Harasimiuk. Do dyspozycji ćwiczących są sprzęty typu bieżnia, rower treningowy, wiosło, ławeczki płaskie i skośna, rama z drążkiem do podciągania, ruchome schody itp. Urządzenia pomogą wymodelować m.in. nogi, bicepsy, brzuch i pośladki. – Jedna sala jest przeznaczona bardziej do treningu dla mężczyzn, druga dla kobiet, tu mamy bieżnie, rower, steper i schody, na których można stracić najwięcej kalorii. ważne, by były chęci do treningu i  każdy może tu trenować – zauważa Dariusz Harasimiuk. Jak podkreśla, z czasem sprzęt będzie uzupełniany, tak by spełniał jak najlepiej wymagania ćwiczących, m.in. pojawią się liczniejsze obciążniki.

 

Zostaje nam więc tylko zachęcić wszystkich do skorzystania z dobrodziejstwa siłowni w Piszczacu. Polecamy!

 

materiał: Radio Biper Gmina Piszczac
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama