Reklama

Rok 2023 Rokiem Jubileuszu 50-lecia Istnienia Gminy Międzyrzec Podlaski

Gmina Międzyrzec Podlaski będzie obchodziła w tym roku jubileusz swojego istnienia w obecnych ramach terytorialnych. W związku z tym na styczniowej sesji radni podjęli uchwałę ustanawiającą rok 2023 Rokiem Jubileuszu 50-lecia Istnienia Gminy Międzyrzec Podlaski. Samorząd zamierza w tym czasie aktywizować różne grupy społeczne i zachęcać do podejmowania różnorodnych inicjatyw nawiązujących do gminnych "urodzin".

Chcemy poprzez tę inicjatywę zachęcić naszych mieszkańców, podobnie jak to miało miejsce podczas obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, do zaangażowania w różnego rodzaju inicjatywy nawiązujące do tego pomysłu. Chcemy angażować i aktywizować różne środowiska, od instytucji kultury poprzez stowarzyszenia, sołectwa i grupy nieformalne, a także podkreślić działalność różnych osób, które na przestrzeni lat przyczyniły się do rozwoju naszej gminy – mówił podczas sesji Rady Gminy Międzyrzec Podlaski w dniu 24 stycznia zastępca wójta Michał Teofilski

Radni podjęli stosowną uchwałę, na mocy której rok 2023 stał się rokiem jubileuszowym dla gminy, której obecny kształt terytorialny został ustanowiony w 1973 r. kiedy to w jej skład weszły gromady należące jeszcze przed rokiem 1954 do gmin Tłuściec i Misie.

Uchwała na charakter ramowy, wypełniać ją będziemy konkretnymi działaniami, czy to komitetem organizacyjnym, który miałby kierować całością wydarzeń i ukierunkowywać je, czy też konkretnym harmonogramem wydarzeń lub logotypem wyróżniającym te wydarzenia – przybliżył szczegóły Michał Teofilski.

 

materiał: LII sesja Rady Gminy Międzyrzec Podlaski z dnia 24 stycznia 2022 r.
zdjęcie: kadr nagrania sesji
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama