Reklama

Reklama

Kryminałki: Wybił szybę, bo zdenerwował się na właściciela

Za uszkodzenie witryny sklepowej odpowie 29-letni mieszkaniec miasta. Do zdarzenia doszło w połowie stycznia br., a wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę 2 tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Posłuchaj ważnego spotu:

W połowie tego miesiąca bialscy policjanci zostali powiadomieni o uszkodzeniu witryny jednego ze sklepów na terenie miasta. Z relacji zgłaszającej wynikało, że po przyjściu do sklepu zauważyła wybite w kilu miejscach okno, a w środku fragment cegły i betonu, które prawdopodobnie wykorzystał wandal. Policjanci zabezpieczyli też szpadel wykorzystany przez sprawcę. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę około 2 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. W trakcie prowadzonych czynności ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w sprawie. Okazało się, że jest to 29-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami swoje zachowanie faktem, że zdenerwował się dzień wcześniej na właściciela. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Uszkodzenie mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama