Reklama

Gmina podpisała umowę z drugim dostawcą węgla

Gmina Międzyrzec Podlaski podpisała umowę ze spółką Lubelski Węgiel Bogdanka na dostawy węgla, co ma przyspieszyć jego dystrybucję. Mieszkańcy, którzy dokonali wpłat w roku ubiegłym już w tym tygodniu zakończą odbiór opału, a na dniach rozpocznie się przyjmowanie wpłat na kolejną transzę.

O podpisaniu umowy z nowym dostawcą węgla poinformował podczas styczniowej sesji zastępca wójta Michał Teofilski. – W dniu 12 stycznia po apelach i naciskach dotyczących terminowości dostaw PGE gmina uzyskała zgodę na podpisanie umowy ze spółką Lubelski Węgiel Bogdanka. Z tego kierunku już docierają do nas pierwsze dostawy węgla, co pozwoliło przyspieszyć proces dystrybucyjny

Jak jednak zaznacza, samorząd w dalszym ciągu nie ma wpływu na terminowość dostaw, które są uzależnione od płynnego działania samych spółek rządowych. Gmina spodziewa się jednak przyspieszenia dystrybucji. Jak informuje Teofilski, w ciągu dwóch dni na teren gminy spółka Lubelski Węgiel Bogdanka dostarczyła 100 ton opału.

Do końca bieżącego tygodnia samorząd zamierza zakończyć dostawy węgla dla mieszkańców, którzy dokonali wpłat na pierwszą przysługującą im transzę w 2022, natomiast w dniach 26 stycznia – 17 marca 2023 r. będą przyjmowane wpłaty na dostawy dotyczące roku 2023. Procedura postępowania nie zmienia się. Węgiel otrzymają osoby, które złożyły wniosek i został on pozytywnie rozpatrzony, dokonają wpłaty i odbiorą stosowny dokument. – Limit w ramach obecnej dystrybucji na sam rok 2023 wynosi 1,5 tony, natomiast w międzyczasie nastąpiła zmiana ustawowa i jeśli ktoś złożył wniosek i nie zakupił węgla za rok 2022 to limity sumują się do maksymalnie 3 ton – wyjaśnił podczas sesji w dniu 24 stycznia zastępca wójta.

 

materiał: LII sesja Rady Gminy Międzyrzec Podlaski z dnia 24 stycznia 2023 r.
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama