Reklama

Lech – dlaczego to tak ważne, że udało mu się zatrzymać kluczowych piłkarzy

Polska Ekstraklasa plasuje się w okolicach trzeciej dziesiątki rankingu najlepszych lig piłkarskich w Europie. Od wielu lat panuje przekonanie, że przyczyną stagnacji w rozwoju rozgrywek jest nieumiejętne zarządzenie najlepszymi klubami w kraju. Przeszłością w Ekstraklasie może pochwalić się wielu znakomitych piłkarzy, jednak niewielki odsetek tych zawodników pozostał w Polsce na dłużej. Za sprawą Rakowa Częstochowa i Lecha Poznań trend ten wydaje się zmieniać, ponieważ obie ekipy w ostatnim czasie dokonały kilku istotnych ruchów na rynku transferowym.

Kręgosłup drużyny

W środowisku piłkarskim od lat znany jest plan biznesowy aktualnego Mistrza Polski. Lech Poznań „garściami” czerpie ze swojej akademii, dlatego niemalże co roku szansę debiutu w pierwszej drużynie zyskują kolejni młodzieżowcy. W większości przypadków młodzi polscy zawodnicy stają się błyskawicznie atrakcyjnym celem na rynku transferowym, na czym zyskuje również budżet klubowy. Ostatnie ruchu klubu zarządzanego przez Piotra Rutkowskiego i Tomasza Rząsę pokazują, że w Poznaniu postarają się za wszelką cenę utrzymać „kręgosłup” mistrzowskiej ekipy. W tym celu podjęto rozmowy z dwoma zawodnikami, którzy decydują o obliczu „Kolejorza”. Kontrakty Mikaela Ishaka i Jespera Kalstroema zbliżały się do zakończenia, dlatego w głowach wielu kibiców powoli pojawiała się myśl o konieczności pożegnania obu zasłużonych zawodników. Tymczasem Piotr Rutkowski zaproponował Szwedom nowe warunki umów, przez co zarówno pomocnik, jak i napastnik pozostaną w Lechu jeszcze przez kilka lat.

Chciałbyś obstawiać mecze Ekstraklasy? Pomocna będzie aplikacja zakłady bukmacherskie.

Czy zatrzymanie w drużynie Kalstroema i Ishaka wpłynie na wynik w obecnym sezonie?

Wskazanie najlepszych zawodników Kolejorza w obecnym sezonie jest sporym wyzwaniem. Michał Skóraś, Filip Dagerstal, Filip Bednarek – każdy z wymienionych piłkarzy błyszczał podczas rundy jesiennej na boiskach Ekstraklasy i spotkań rozgrywanych w ramach Ligi Konferencji Europy. Eksperci piłkarscy zauważają natomiast, że triumf nad hiszpańskim Villareal i dobra końcówka roku nie byłaby możliwa bez dobrej gry szwedzkiego zaciągu w „Kolejorzu”. Kontrakt Jespera Kalstroema został przedłużony do 30 czerwca 2026 roku, natomiast umowa wiążąca Ishaka z Lechem potrwa o rok krócej.

Władze poznańskiego klubu tymi dwoma ruchami zagwarantowały sobie nie tylko spokojną wiosnę, ale też perspektywę ciągłego rozwoju w najbliższych latach. Wydaje się, że czasy wyprzedawania najlepszych piłkarzy za bezcen minęły bezpowrotnie. „Duma Wielkopolski” pod rządami duetu Rutkowski – Rząsa na każdym kroku potwierdza, że Lech Poznań jest projektem długodystansowym. Kontrakty Szwedów z pewnością znacznie obciążą klubowy budżet, jednak jest to w ruch w pełni zrozumiały w każdym aspekcie. Fani będą mogli jeszcze przez kilka lat oglądać swoich ulubieńców na stadionie przy ulicy Bułgarskiej, a ich dobra stanowi obietnicę kolejnych triumfów. Trudno powiedzieć, czy przedłużenie kontraktów z Kalstroemem i Ishakiem będzie decydowało o obronie tytułu mistrzowskiego. Jedno jest jednak pewne – dzięki takim decyzjom włodarzy klubu Lech z pewnością będzie jednym z najważniejszych „graczy” na polskiej scenie piłkarskiej w najbliższych latach.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018.

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama