Reklama

„Przystanek popularyzacja nauki” – bezpłatne zajęcia dla dzieci na Akademii Bialskiej (zaproszenie)

Uniwersytet Dziecięcy Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na bezpłatne zajęcia w ramach realizowanego projektu pt. "Przystanek popularyzacja nauki" dofinansowanego ze środków MEiN. Projekt realizowany jest w ramach programu ,,Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu" z budżetu państwa oraz ze środków uczelni. Całkowita wartość projektu to 304.425 zł przy dofinansowaniu w kwocie 273.565 zł. Projekt będzie realizowany w dwóch edycjach w terminie 01.01.2023 – 31.08.2024.

Projekt  pt. „Przystanek – popularyzacja nauki” realizowany jest w cyklu dwuletnim przez Uniwersytet Dziecięcy ABNS im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, a jego celem jest upowszechnianie  nauki oraz badań naukowych, ich zastosowań wśród uczniów szkół podstawowych z powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska. Obejmuje wsparciem łącznie 80 dzieci rekrutowanych na rok akademicki 2022/2023 (40 osób z klas I-VI) oraz w dalszej kolejności 40 osób na rok akademicki 2023/2024.

Zajęcia będą realizowane w małych grupach ćwiczeniowych 10-cio osobowych, tj. 2 grupy dzieci z klas I-III oraz 2 grupy dzieci IV-VI x 2 edycje. – Poprzez zajęcia będziemy przekonywać przyszłych studentów, że nauki, prawa, formuły i definicje nie są aż takie trudne i mają zastosowanie w codziennym życiu, a znajomość ich ułatwia funkcjonowanie. Udział w tego typu zajęciach będzie dla wielu z tych dzieci pierwszym zetknięciem się z ,, poważną” nauką i może wzbudzić w nich nową pasję poznania i zrozumienia otaczającego je świata – informują organizatorzy zajęć.

Uczniowie będą mieli możliwość uczestnictwa pod okiem specjalistów w ciekawych zajęciach praktycznych i doświadczeniach laboratoryjnych. Dowiedzą się na czym polega praca naukowca, jakie są najnowsze trendy badawcze. Większość zaplanowanych zajęć odbywać się będzie na terenie Campusu Akademii Bialskiej jak również  w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym ABNS w Międzyrzecu Podlaskim (ośrodek z dostępem do akwenu wodnego) oraz na basenie i lodowisku. Dzięki temu dzieci będą miały okazję zobaczyć jak funkcjonuje uczelnia wyższa, będą mogły spotkać się z jej władzami, otrzymają indeksy w których będą zbierać zaliczenia z poszczególnych zajęć, tak by mogły poczuć się prawdziwymi studentami. Bogaty program (37 tematów), obejmujący różne dziedziny nauki, rozpoczynając od chemii, poprzez biologię, fizykę, geografię, programowanie, a kończąc na udowadnianiu prawd naukowych na lodzie czy w wodzie przyczyni się nie tylko do poszerzenia horyzontów myślowych dzieci ale wpłynie na rozwój ich zainteresowań oraz rozbudzenie ciekawości światem, który dotychczas mógł się wydawać trudny a zarazem nudny. Nabytą w trakcie całego roku wiedzę i umiejętności dzieci będą mogły sprawdzić/rozwinąć dodatkowo podczas wyjazdu do jednego z największych w Europie centrów nauki – Centrum Nauki Kopernik i Planetarium w Warszawie oraz Epi-Centrum Nauki oraz Strefy Małego Odkrywcy w Białymstoku.

Serdecznie zapraszamy

Szczegółowe informacje na stronie Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych w Białej Podlaskiej:
Opis projektu <<==>> LINK
Zasady rekrutacji <<==>> LINK

Projekt dofinansowano ze środków:

 

 

 

materiał: Akademia Bialska w Białej Podlaskiej
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama