Reklama

Kryminałki: Skusiła go „małpka”

Za kradzież rozbójniczą odpowie 36-latek, który podejrzany jest o kradzież alkoholu w jednym z marketów na terenie Międzyrzeca Podlaskiego. Sprawca chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionej „małpki” odpychał i szarpał pracownika ochrony. Skutkowało to uszkodzeniem ciała zgłaszającego. „Amator cudzego mienia” zbiegł, jednak nie długo cieszył się bezkarnością. 36-latek usłyszał już zarzuty.

Do zdarzenia doszło w przed weekendem na terenie jednego z marketów w Międzyrzecu Podlaskim. Z relacji zgłaszającej wynikało, że zauważył, iż jeden z klientów wziął z półki małą butelkę z alkoholem. Jednak zamiast zapłacić schował ją do kieszeni usiłując wyjść ze sklepu. Kiedy pracownik ochrony chciał uniemożliwić mu kradzież mężczyzna zaczął go szarpać i odpychać, co skutkowało uszkodzeniem ciała zgłaszającego.

Sprawca zbiegł, jednak nie długo cieszył się bezkarnością. Funkcjonariusze ustalili, personalia mężczyzny podejrzanego o ten czyn. Okazało się, że jest to 36-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Został on zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. Usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Wobec „amatora cudzego mienia” prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

O dalszym losie 36-latka zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama